Wiadomości z Chorzowa

Rozdano 1000 kart Programu "Chorzów 60+"

  • Dodano: 2014-01-15 08:00, aktualizacja: 2014-01-16 09:54

Basen za 2 zł, spektakl za 29 zł i tańsze bilety na wydarzenia kulturalne – to oferty, które najbardziej przypadły do gustu mieszkańcom Chorzowa. Wszystko w ramach działającego od listopada Programu "Chorzów 60+".

W ciągu zaledwie miesiąca, seniorzy odebrali aż 1000 kart upoważniających ich do szeregu zniżek na terenie miasta.

– Codziennie wydajemy po kilkadziesiąt kart. Pomagamy wypełniać formularze i informujemy o promocjach – wyjaśnia inspektor Mariusz Jankowski z Urzędu Miasta w Chorzowie.

Restauracje, kawiarnie, hotel i taksówki – tu wszędzie uczestnicy otrzymują specjalne rabaty. W programie może wziąć udział każdy chorzowianin, który ukończył 60 rok życia. Wystarczy udać się do jednego z 22 punktów obsługi i odebrać pakiet „Chorzów 60+”. Oprócz karty, senior otrzyma także szczegółową ofertę wszystkich partnerów programu.

–  Do wykazu zniżek dołączyliśmy rozpiskę darmowych zajęć dedykowanych seniorom, które organizowane są przez chorzowskie domy kultury i instytucje miejskie – tłumaczy Magdalena Sekuła, koordynator Programu „Chorzów 60+”.

Katalog zniżek nie ma charakteru zamkniętego. Urzędnicy stale prowadzą rozmowy z potencjalnymi partnerami i działają na rzecz poszerzenia istniejącej oferty. W najbliższym czasie do pakietu rabatów dołączą zniżki na usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Rozszerzeniu ulegnie także oferta chorzowskich basenów.

– Naszym głównym celem jest zachęcenie osób starszych do większej aktywności. Chcemy wskazać im miejsca, w których mogą dobrze się bawić i miło spędzać czas – przyznaje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.