Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów z prztyczkiem w nos Górnikowi Zabrze. Afera wokół trenera Bartoscha Gaula

  • Dodano: 2023-03-17 13:45

Ruch Chorzów w najnowszym komunikacie na Twitterze nawiązał do enigmatycznej wiadomości Górnika Zabrze w sprawie przyszłości obecnego trenera Bartoscha Gaula. Trójkolorowi w obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy nie radzą sobie dobrze.

Kilka dni temu w regionalnych mediach zawrzało. Nie jest tajemnicą, że notowania Górnika Zabrze w obecnym sezonie Ekstraklasy są słabe, a klub z Zabrza po 24. kolejkach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z 25 punktami. Czy Trójkolorowych czeka spadek do 1. Ligi? To nie jest jeszcze przesądzone, ale fotel trenera Górnika z pewnością zaczął parzyć.

Klub z Zabrza postanowił odnieść się do pogłosek o możliwej zmianie trenera w specjalnym komunikacie zamieszczonym w social mediach. Kibice „między wierszami” wyczytali, że Bartosch Gaul długo w Górniku nie zabawi.

Komunikat Klubu Górnik Zabrze S.A. w sprawie trenera pierwszej drużyny. Trener Bartosch Gaul przygotowuje drużynę do piątkowego meczu. Mecz z Wisłą Płock jest dla Górnika bardzo ważny, a praca trenera Bartoscha Gaula zweryfikowana będzie po piątkowym spotkaniu – czytamy.

Górnik Zabrze zmierzy się dziś z Wisłą Płock. Przed spotkaniem prezes Górnika Zabrze wystąpił na konferencji prasowej, tłumacząc sytuację związaną z trenerem Gaulem. Sam zainteresowany nie chciał się wypowiadać w sprawie, ale przyznał, że dostał od klubu ultimatum.

Usłyszałem, że z Wisłą Płock musimy wygrać. Może to nie było dosłownie ultimatum, ale właściwie tak zabrzmiało – wyjaśnił Gaul, pytany o kulisy przez dziennikarzy.

Ruch Chorzów wbija szpilę Górnikowi Zabrze. Klub nie jest jedyny

W odpowiedzi na dość nietypowy komunikat Ruch Chorzów, ale również Polonia Warszawa i siatkarski Barkom-Każany Lwów postanowili podkreślić, jak ważne jest dla nich wsparcie trenerskie w kolejnych meczach. Niebiescy zamieścili wpis o podobnej treści, ale z zupełnie innym przesłaniem.

Komunikat Klubu Ruch Chorzów S.A. w sprawie trenera pierwszej drużyny. Trener Jarosław Skrobacz przygotowuje drużynę do niedzielnego meczu. Mecz z ŁKS Łódź jest dla Ruchu bardzo ważny, a praca trenera Jarosława Skrobacza ma pełne poparcie władz Klubu – czytamy w komunikacie opublikowanym na Twitterze.

Ruch w Fortuna 1. Lidze radzi sobie doskonale – znajduje się na 2. miejscu tabeli z 45 punktami i praktycznie jedną nogą jest już w Ekstraklasie.

Górnik Zabrze odciął się Ruchowi Chorzów

Górnik Zabrze nie pozostał jednak dłużny i odciął się rywalowi w dość nieprzyjemny sposób. Dlaczego? Nawiązał bowiem do „bezdomności” Niebieskich i nieustannych problemów z archaicznym stadionem przy Cichej 6. Ostre i często wręcz wulgarne oskarżenia kibiców Ruchu Chorzów wobec Andrzeja Kotali i dyrekcji MORiS-u zamieszczane w mediach społecznościowych stały się już legendarne. Wiele osób domaga się ustąpienia prezydenta ze stanowiska – nowy stadion dla Ruchu był jednym z punktów kampanii wyborczej włodarza miasta. Sam klub również oczekuje konkretnych, wiążących decyzji w sprawie budowy nowego obiektu godnego drużyny, która wkrótce może znaleźć się w Ekstraklasie.

Mamy stadion, mamy świetne oświetlenie i piękną murawę! Ale przede wszystkim mamy najlepszych kibiców. Pokazaliście już nie raz, że nawet w najcięższych chwilach jesteście z Górnikiem. Dlatego w piątek wszyscy widzimy się w naszym DOMU przy Roosevelta 81 – czytamy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również