Wiadomości z Chorzowa

Silesia Marathon 2022 wystartuje 2 października spod Stadionu Śląskiego! Ruszyły zapisy

  • Dodano: 2022-01-14 10:30

Poznaliśmy oficjalną datę Silesia Marathon 2022. Bieg ruszy 2 października spod bram Stadionu Śląskiego. Będą to trzy dystanse – maraton, półmaraton i bieg ultra na 50 km. Ruszyły zapisy na wydarzenie!

Silesia Marathon na stałe wpisał się w kalendarz biegowy województwa śląskiego i należy do najważniejszych imprez biegowych w kraju. Bieg od wielu lat ściąga na Górny Śląsk tysiące biegaczy czekających na niesamowite sportowe wrażenia. Od lat trasa biegu prowadzi przez najpiękniejsze miejsca województwa na terenie czterech miast – Katowic, Siemianowic Śląskich, Mysłowic i Chorzowa.

Dobra organizacja biegu, masa kibiców i meta na wyjątkowym Stadionie Śląskim - to właśnie przyciąga pasjonatów biegania praktycznie z całej Polski.

Ruszyły zapisy na Silesia Marathon 2022. Bieg 2 października!

Styczeń to świetna okazja do wyznaczania sobie nowych celów i tworzenia planów na cały rok - także tych sportowych. Dla wszystkich tych, którym marzy się stanięcie na mecie Silesia Marathon, mamy świetną wiadomość! Zapisy na tegoroczną edycję właśnie się rozpoczęły! – informuje Dorota Spaczyńska-Kaim z Fundacji Silesia Pro Active, organizatora biegu.

Silesia Marathon – jak co roku –  wystartuje spod bram Stadionu Śląskiego. W tym roku będzie to 2 października. W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną biegi na trzech dystansach: maratonu, półmaratonu i 50-kilometrowego ultramaratonu.

Właśnie ruszyła rejestracja dla biegaczy na każdy z dystansów. Przy starcie zapisów zainteresowani mogą skorzystać z promocyjnej opłaty startowej. Po 28 lutego trzeba będzie zapłacić więcej, więc warto się pospieszyć.

Bieg Silesia Marathon to również Silesia Minimarathon o puchar Radia RMF FM, który będzie miał miejsce dzień wcześniej, w sobotę 1 października o godzinie 11.00.

Fundacja Silesia ProActive uruchomiła specjalną platformę do zapisów na bieg [LINK]. Szczegółowe informacje, w tym trasa biegów na wszystkich dystansach są dostępne na stronie Silesia Marathonu

Komentarze (1)    dodaj »

  • Silesia

    Dlaczego maraton ogranicza się tylko do Górnego Śląska?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również