Wiadomości z Chorzowa

Słuchacze Szkoły Policji w Katowicach ponownie patrolują ulice Chorzowa

  • Dodano: 2022-05-13 06:15, aktualizacja: 2022-05-13 06:26

Po przerwie związanej ze stanem epidemii słuchacze Szkoły Policji w Katowicach ponownie patrolują ulice Chorzowa. Kursanci pod opieką doświadczonych funkcjonariuszy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Dzięki podpisanemu porozumieniu z katowicką szkołą młodzi policjanci odbywają praktyki w Chorzowie.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni na ulicach naszego miasta pojawiło się więcej patroli policji

Dzięki podpisanemu porozumieniu z katowicką szkołą, młodzi policjanci odbywają praktyki w Chorzowie. Kadeci u boku doświadczonych mundurowych doskonalą swoje umiejętności i wiedzę zdobytą podczas szkolenia. Młodzi stróże prawa patrolując ulice miasta, zdobywają doświadczenie, aby później pogłębiać je w swoich macierzystych jednostkach. Policjanci ukierunkowani są głownie na ujawnianie i reagowanie wobec sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych, jak również bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ostatnim czasie kadeci wraz z policjantami chorzowskiej drogówki zatrzymali 60 letniego mieszkańca Chorzowa, który kierował swoim samochodem mając ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a o dalszym jego losie zdecyduje Sąd Rejonowy w Chorzowie.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Pies na policję

    No właśnie słuchacze, a nie ucznie. Bo oni w tym przybytku niczego się nie uczą, tylko się ich trenuje jak kundle, bo mają się słuchać swego pana i reagować na jego komendy. Stąd nawet potoczne nazywanie policjantów psami. Moim zdaniem nie słusznie, bo obraża się tę przyjazne zwierzęta.

  • Ii

    Proponuję wypisywać zakazane ulice Chorzowa i miejsca gdzie młodzi przyszli policjanci z prewencji mogli by przejść prawdziwą szkołę przetrwania :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również