Wiadomości z Chorzowa

Spektakl taneczny „Wir” w plenerze! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2024-07-08 09:45

To zdecydowanie było niezwykłe widowisko! Na Chorzowie II, nazywanym przez mieszkańców Cwajką, przy ulicy Pudlerskiej odbył się pokaz spektaklu tanecznego „Wir” w ramach Chorzowskiej Huty Kultury vol.1!

Kultura w plenerze!

Chorzowskie Centrum Kultury postanowiło podzielić się swoją działalnością z mieszkańcami Chorzowa w dosyć nietypowy sposób. W ramach projektu Chorzowska Huta Kultury vol.1, na Cwajce, przy ulicy Pudlerskiej, wystawiono spektakl taneczny „Wir”, w reżyserii Barbary Duckiej. Występ członków zespołu tanecznego Tendi zrealizowano do muzyki grupy K-ESSENCE. Celem wydarzenia było dotarcie z lokalnymi inicjatywami kulturalnymi do jak największej liczby chorzowian. To zdecydowanie się udało — frekwencja dopisała!

W imieniu prezydenta w wydarzeniu udział wziął Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Promocji i Kultury Maciej Zieliński. 

- Będąc w delegacji śledziłem relację na bieżąco i cieszę się, że inicjatywa spotkała się z tak pozytywnym przyjęciem. Będziemy ją kontynuować, aby sztuka wychodziła z murów domów kultury i CHCKu, docierając bezpośrednio do Was, na chorzowskie ulice. Na tym najbardziej mi zależało i stąd mój pomysł, aby spektakl odbył się właśnie w tym konkretnym miejscu - na Cwajce – czytamy w mediach społecznościowych prezydenta. 

Poniżej możecie obejrzeć krótką relację wideo z tego wydarzenia, a w naszej galerii znajdziecie kilka ujęć ze spektaklu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również