Wiadomości z Chorzowa

Stadion Śląski za rok?

  • Dodano: 2016-08-24 12:00

Podano nową, oficjalną datę zakończenia prac związanych z odbudową Stadionu Śląskiego – czerwiec 2017. Pozostał rok do otwarcia największej areny w Polsce. Ale trzeba wziąć kredyt.

64 miliony złotych, tyle jeszcze brakuje, by dopiąć budżet (całość ma obejmować ok 650 milionów) i sprawić, by długo oczekiwany obiekt znów zaczął funkcjonować.  W najbliższych dniach ma o tym zdecydować sejmik województwa, jednak już od jakiegoś czasu ta opcja jest brana pod uwagę, jako kluczowe rozwiązanie kwestii finalizowania budowy.


Być może uda się także odzyskać ponad sto milionów z tytułu roszczeń wobec jednego poprzednich wykonawców. Sprawa jest rozwojowa. Jest także szansa na otrzymanie kilku milionów złotych na realizację tzw. „funkcji lekkoatletycznej”. Wiadomo, że ma powstać nowoczesna bieżnia (w kolorze niebieskim), która umożliwi realizację także tego typu zawodów.

Budowa jeszcze się nie zakończyła, pod dyskusję poddawane są nawet kolory krzesełek, ale trwają już dyskusje na temat tego, kto pojawi się na otwarciu obiektu. Pamiętne koncerty ściągały tysiące ludzi, a na arenie występowały największe światowe gwiazdy muzyki rozrywkowej – m.in. U2, Metallica i Perl Jam. Kto wie, może sam Bono ze swoim zespołem nas odwiedzi? Jeśli tylko wszystko pójdzie zgodnie z planem…

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również