Wiadomości z Chorzowa

Świąteczna kronika policyjna

  • Dodano: 2021-04-07 06:45, aktualizacja: 2021-04-07 06:59

Minione święta Wielkanocne to czas wielkiej mobilizacji. Duża liczba dziennych zarażeń koronawirusem wymagała od nas Wszystkich pełnej dyscypliny w przestrzeganiu obostrzeń i zaleceń sanitarnych. Mimo to chorzowscy policjanci chcąc zapewnić optymalny poziom bezpieczeństwa, w miniony świąteczny weekend, mieli pełne ręce roboty.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ul. Cieszyńskiej w Chorzowie, gdzie młody, 19 letni mieszkaniec naszego miasta postanowił wypróbować samochód swojego kolegi. Po przejechaniu kilkunastu metrów uderzył w inny zaparkowany samochód, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano patrol Policji, który błyskawicznie ustalił kierującego, który jak się okazało kierował samochodem marki BMW będąc w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień do kierowania. Alkomat w tym przypadku zanotował rekordowy wynik  1,6 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nieodpowiedzialny przypadek ludzkiego zachowania, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili w minioną sobotę na Placu Mickiewicza. Do kontroli drogowej zatrzymano Peugeota 406, którym kierował 36 letni mieszkaniec Chorzowa. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że kierujący nie posiada prawa jazdy, a dodatkowo wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Po przeprowadzeniu badań alkomatem, policjanci ustalili, że kierował on samochodem osobowym mając 0,7 promila alkoholu.

Obydwaj amatorzy kierowania po kieliszku i bez stosownych uprawnień odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przez sądem, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.         

Do kolejnego nietypowego zdarzenia doszło w lany poniedziałek, tuż po godzinie 0:15 do dyżurnego chorzowskiej komendy zadzwonił nietrzeźwy mężczyzna, który zażądał przyjazdu patrolu interwencyjnego, gdyż jak oświadczył, nie odpowiada mu towarzystwo gości imprezy, której jest uczestnikiem. Mimo szeregu instrukcji i pouczeń ze strony policjanta dyżurnego, na temat bezzasadności takiego zgłoszenia, 43 letni mieszkaniec Chorzowa upierał się w kwestii konieczności przyjazdu patrolu. Przybyli na miejsce policjanci nie mogli ustalić racjonalnego powodu powiadomienia służb o konieczności interwencji w jego miejscu zamieszkania, ale bezzwłocznie ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez organy ścigania, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Za bezzasadne wezwanie Policji i wywołanie niepotrzebnych czynności, mężczyzna odpowie przed sądem, a na tą chwilę został przewieziony do najbliższego aresztu, gdzie spędzi najbliższy rok. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ehh..

    Użeraj się z takimi debilami. W życiu bym nie chciał być policjantem, jeszcze za takie grosze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również