Wiadomości z Chorzowa

Święto Niepodległości za nami! Piknik militarny i Zakopower na Śląskim porwały gości

  • Dodano: 2022-11-12 11:30

Dużo działo się na Stadionie Śląskim podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Niepodległości. Piknik militarny, występy orkiestr dętych i mażoretek, przelot wojskowych samolotów, a na koniec koncert Zakopower.

Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim odbyły się z hukiem – organizatorzy przygotowali całą masę atrakcji dla małych i dużych. Odbył się piknik militarny, rozstawiono dmuchańce, można było skorzystać z kolejki torowej, euro bungee czy strzelnicy laserowej. W Chorzowie pojawiły się tysiące osób z całego regionu.

Imprezie towarzyszył wachlarz występów artystycznych – od orkiestr górniczych, w tym roku były to orkiestry KWK Staszic w Katowicach i Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, przez pokaz sztuk walki w wykonaniu Polskiego Związku Signum Polonicum, spektakularny pokaz akrobacji Grupy Lotniczej „Żelazny” aż po koncerty, które zgromadziły potężną publiczność.

Za nami Obchody Święta Niepodległości

Dla przybyłych zagrali Slow Sunset, SMKKPM - Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn i Kolory, a gwiazdą wieczoru był zespół Zakopower.

Jak co roku piknikowi z okazji Święta Niepodległości towarzyszy ogromna frekwencja, co też pokazuje że Stadion Śląski to idealne miejsce by celebrować wspólnie, rodzinnie to ważne dla nas wydarzenie. Każdy znajdzie coś dla siebie, od prezentacji militariów po występy orkiestr górniczych i atrakcje dla dzieci. Tworzymy w ten sposób od lat swego rodzaju pozytywną modę na Święto Niepodległości, chcemy być razem, cieszymy się faktem, że możemy żyć w wolnym, bezpiecznym kraju, choć czasy mamy niespokojne jeśli popatrzymy na to globalnie. A jak wielką wartość ma wolność i niepodległość możemy dostrzec patrząc na naszą wschodnią granicę gdzie od lutego Ukraińcy po brutalnej, barbarzyńskiej napaści przez Rosję walczą o swój kraj. Niepodległość jest bezcenna, daje nam poczucie bezpieczeństwa, jest też powodem do dumy i spokojnym myśleniu o przyszłości. Dlatego cieszę się, że jesteśmy tutaj razem, w tak dużym gronie – wyjaśnił marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również