Wiadomości z Chorzowa

Szampańska zabawa sylwestrowa na Stadionie Śląskim!

  • Dodano: 2020-01-02 10:00

Uczestników imprezy i widzów Telewizji POLSAT rozgrzały gwiazdy polskiej i światowej muzyki. To było taneczne szaleństwo w rytm największych hitów 2019 roku oraz sprawdzonych klasyków. Na Stadionie Śląskim bawiło się prawie 50 tys. ludzi.

"Sylwestrowa Moc Przebojów" Telewizji Polsat odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na scenie wystąpili m.in.  Ronnie Ferrari, DJ Bobo, Mikolas Josef, La Bouche, Captain Jack, Mr. President, Sławomir, Michał Szpak, Maciej Maleńczuk, Cleo, Daj to głośniej, Piersi, Ich Troje, Feel, Enej, Future Folk z wokalistą Staszkiem Karpielem-Bułecką, Long&Junior, MiG, After Party i Miły Pan.

"Ona by tak chciała" Ronniego Ferrari, "Mama ostrzegała" Daj to głośniej czy kultowa "Chihuahua" DJ Bobo to tylko kilka przebojów, które porwały imprezowiczów na Śląsku i przed telewizorami. Specjalne życzenia noworoczne złożyli im między innymi: światowej klasy tenor Andrea Bocelii i jedna z najbardziej uznanych na świecie wokalistek Celine Dion.

Klimat szalonych lat 90. wprowadził legendarny utwór DJ Bobo, czyli "Chihuahua", a refren piosenki wyśpiewali wszyscy zgromadzeni na stadionie Ślązacy. Na gorące przyjęcie mogli liczyć również La Bouche i Captain Jack, bo Polacy kochają się bawić w rytm dyskotekowych hitów ostatniej dekady XX wieku.

Artyści wykonali też głośne covery, bez których nie może odbyć się żadna sylwestrowa dyskoteka i domówka. Na stadionie rozbrzmiewały zatem szlagiery: "Przez twe oczy zielone", "Mydełko Fa" czy "Daj mi tę noc", a także słynne utwory: "Life Is Life", "Sweet Child O’Mine", "You Are So Beautiful" czy "Bo jo cie kochom".

Z udostępnionych przez Telewizję Polsat wstępnych danych wynika, że średnia widownia „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2019” w Polsacie, Polsacie News i Polsacie 2 wyniosła około 2,8 mln widzów, co przełożyło się na 19,7 proc. udziału w 4+ i 24,7 proc. w 16-49. Peak przypadł na godz. 22.34, kiedy na scenie Maciej Maleńczuk wykonywał utwór „Dawna dziewczyno”. Wówczas trzy stacje Telewizji Polsat śledziło 3,6 mln widzów. O północy Polsat, Polsat News i Polsat 2 oglądało łącznie ponad 3 mln widzów (21,9 proc. udziału w 4+ i 29,6 proc. w 16-49).

Sylwestrowa Moc Przebojów 2019 była jeszcze większym niż przed rokiem wyzwaniem realizacyjnym i telewizyjnym. Na sportowej arenie powstała ogromna scena o całkowitej powierzchni 760 metrów kwadratowych. Szerokość zabudowy scenicznej to 121 metrów a wysokość - 28. Uzupełniło ją prawie 760 mkw ekranów ledowych i 1200 urządzeń oświetleniowych – prawie o jedną trzecią więcej niż podczas ubiegłorocznego Sylwestra. Moc nagłośnienia wyniosła 400 kW, a koncert pokazało 16 kamer. Warto dodać, że ciężar sceny to aż 360 ton!

fot. FB Śląskie. Pozytywna Energia

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wanda

    Zupełnie mnie to nie ciekawi. Kocham ciszę. Noc jak każda. Impreza komercyjna, wszystko dla zarobku! Pewnie było głośno, a zwierzęta cierpiały. Tam gdzie mieszkam trochę było zabawy swiatłem i hukiem, Martha przeczekała te głupoty z łepkiem pod rozłożonym śpiworem (moja kołdra).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również