Wiadomości z Chorzowa

Tymczasowy areszt dla sprawcy napadów dokonanych w Chorzowie

 • Dodano: 2020-06-08 08:15, aktualizacja: 2020-06-08 06:24

Kryminalni z chorzowskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę rozbojów, do których doszło w marcu i kwietniu na terenie Chorzowa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie
 

11 kwietnia około godz. 2:20 dyżurny chorzowskiej komendy otrzymał informację, że w jednym z lokali przy ul. Styczyńskiego miał miejsce napad. Informacja niezwłocznie trafiła do wszystkich patroli w mieście. Jednakże pomimo natychmiastowo podjętych działań sprawca zdołał uciec. Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej komendy, jak wynikało z relacji pokrzywdzonej, napastnik groził jej i zranił ją nożem, a następnie skradł dwa telefony komórkowe oraz pieniądze. Dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu oraz zabezpieczonym śladom kryminalni wytypowali sprawcę tej zbrodni. Z uwagi na fakt, że sprawca rozboju nie miał swojego mieszkania i bardzo często zmieniał miejsce swojego pobytu, nie łatwo było go namierzyć, jednakże dzięki wytężonej pracy i ogromnemu zaangażowaniu chorzowscy operacyjni wytropili i zatrzymali 29-latka. W toku postępowania śledczy udowodnili, że jest on sprawcą jeszcze jednego rozboju, do którego doszło kilka tygodni wcześniej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12-letni pobyt w więzieniu.

ZOBACZ NAGRANIE

Komentarze (4)    dodaj »

 • Klawisz

  Niech zgnije w pudle. Dojechać go.

 • Olo

  Szkoda kasy na trzymanie takiego smiecia w wiezieniu uciąć mu ręka i po problemie oczywiscie bez prawa do renty czy tam jakiś zasiłków to sam się powiesi

 • To

  A po odsiadce dostanie kasę z opieki i mieszkanie z urzędu miasta. A ludzie uczciwi i pracujący muszą latami czekać na mieszkanie. Żenujące

 • Pielęgniarka Renia

  No i co ?? Posiedzi trzy miesiące i go wypuszczą. Zresztą na nagraniach z monitoringu widać że spokojnie odchodzi w kierunku ulicy Janasa. To gdzie miał tam do cholery uciec ?? Jak na końcu jest małe spokojne osiedle pnioki ?? A wcześniej pystka. Tam można każdego wypatrzeć... Widocznie w tym czasie chorzowska policja pytała o kolor kota który chodził po dachu kamienicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.