Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Ubierz hrabiego na wiosnę!

  • Dodano: 2018-03-30 07:00, aktualizacja: 2018-03-30 07:15

13 kwietnia, niezależnie od pogody, wiosna opanuje Plac Hutników. Wszystko za sprawą kolejnej ożywiającej centrum miasta imprezy organizowanej w ramach CUMY.

Wspólne sadzenie kwiatów, ozdabianie ławek oraz alejek, piknik z poczęstunkiem, energetyczna muzyka i najróżniejsze animacje z pewnością obudzą z zimowego snu spoglądającego z cokołu hrabiego Redena. Warto, żeby sam zainteresowany przywitał wiosnę nie w szaliku i czapce, ale w wyjątkowym, pasującym do okazji stroju.

Jakie kolory, wzory i kroje są modne w tym sezonie? Liczymy na kreatywność mieszkańców Chorzowa, bo to właśnie oni zdecydują jak tej wiosny będzie się nosił hrabia Reden. Zadanie jest proste – wystarczy w dowolnej technice zaprojektować strój lub zestaw dodatków, w których hrabia godnie powita wiosnę. Prace należy przesłać do 3.04: mailowo na adres koczubik_j@chorzow.eu lub przekazać korespondencyjnie  czy osobiście do Biura Funduszy Zewnętrznych w UM Chorzów (szczegóły w regulaminie poniżej).

Przywołujący wiosnę event rozpocznie się o godz. 15.00 w piątek 13 kwietnia i potrwa do wieczora. Celem akcji jest upiększenie i ożywienie Placu Hutników jeszcze przed jego rewitalizacją. Przypomnijmy, że projekt przebudowy Placu Hutników jest już gotowy, a prace w tym miejscu planowo mają zakończyć się do końca września 2019 r.

Regulamin konkursu: "Budzimy Redena"

Następna informacja