Wiadomości z Chorzowa

Uczniowe uczyli się sortowania odpadów

  • Dodano: 2013-03-21 14:00, aktualizacja: 2013-03-26 10:07

Duże eko-puzle, gry i zabawy ekologiczne oraz praktyczna nauka segregacji śmieci - to wszystko przygotowano dla uczniów chorzowskich szkół 20 marca w Chorzowie podczas warsztatów ekologicznych w ramach V edycji kampanii Zielona Wyspa Śląsk.


Kilkuset uczniów wzięło udział w warsztatach ekologicznych, zorganizowanych w sali gimnastycznej Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu przy ul. Odległej 5 w Chorzowie. Młodzież układała duże EKOpuzzle. Zabawie towarzyszyła edukacja ekologiczna związana z segregacja odpadów.


Uczniowie oprócz gier i zabawa uczyli się praktycznych zasad segregacji – mycia opakowań, poprawnego rozdzielania, zgniatania puszek i butelek. Warsztaty edukacyjne organizowane są w myśl powiedzenia "czym skorupka za młodu nasiąknie...". Poprzez zabawę dzieci uczą się odpowiednich odruchów, które w przyszłości pozwolą im dbać o środowisko naturalne. Chodzi o pokazanie prostych sposobów na wprowadzanie ekologii do domów i codziennego życia.

Organizatorami akcji są Urząd Miasta Chorzów oraz Agencja Artystyczno-Reklamowa CELT. Warsztaty poprowadziła Fundacja Ekologiczna ARKA.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również