Wiadomości z Chorzowa

Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele SP nr 18 napisali książkę!

 • Dodano: 2022-09-20 08:45, aktualizacja: 2022-09-20 08:58

W piątek 16 września, podczas festynu „Promiennie w Batorym", organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 18 w Chorzowie, zaprezentowana została książka „Świadkowie historii”. Jej autorami są uczniowie, ich rodzice, a także nauczyciele placówki.

Książka "Świadkowie historii"

Pomysł na stworzenie książki zrodził się podczas lekcji historii w klasie 6a.

- Rozmawiano o tym, że na naszych oczach i z naszym udziałem, dzieją się niezwykłe wydarzenia, ponieważ jesteśmy świadkami największej globalnej pandemii współczesnego świata. Wówczas jeden z uczniów zwrócił uwagę: Jaki ze mnie świadek historii, jeśli nie będę wymieniony z imienia i nazwiska w żadnej książce czy podręczniku? – tłumaczy Joanna Piećko–Szopińska, dyrektorka SP nr 18.

Idąc za tą myślą, postanowiono napisać książkę pod tytułem: „Świadkowie historii”, która jest zapisem wspomnień uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, z czasu pandemii.

-  Zastanowiliśmy się, czego w tym czasie nauczyliśmy się o sobie, innych, ludzkim życiu, o ważnych dla nas wartościach i wyborach. Projekt miał też szerszy charakter – chcieliśmy, by uczniowie mogli poznawać świadków historii, osoby, które historię tworzą, i by rozumieli ich rolę. Pragnęliśmy, by uczniowie poprzez własne doświadczenie dowiedzieli się, jak pisze się i wydaje książki – dodaje Joanna Piećko–Szopińska.

Wstęp do książki napisał Wiceprezydent Wiesław Ciężkowski, a patronat nad nią objął Prezydent Andrzej Kotala. Jej wydanie zbiegło się z rocznicą 45-lecia założenia SP nr 18.

Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele SP nr 18 napisali książkę!

Komentarze (1)    dodaj »

 • Lokalny Przewodnik_Chorzów-Goo

  - Super-Piknie, Gratulacje! Dla "p. Dyrektor", za możliwość stworzenia i zorganizowanie Książki. To, budujące i motywujące "na przyszłe lata, dla młodych Ludzi". W "SP. 17", również była taka "Klasa 6c" [w Latach: '00-01]; a Teraz są wspaniałymi: dobrymi i udzielającymi się w różnych Miejskich sytuacjach. Polecam: Książka, pt. "Wędrówki po małej Ojczyźnie".

  • Lokalny Przewodnik_Chorzów-Goo
   2022-09-22 13:29
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również