Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie 1 grudnia wystartowały dwa lodowiska!

 • Dodano: 2021-12-02 10:45

W Chorzowie 1 grudnia wystartowały dwa lodowiska. "Pod chmurką" na łyżwach można już jeździć na Rynku i przy ul. Granicznej w Chorzowie Batorym. Nowością jest właśnie lodowisko zlokalizowane w pobliżu kompleksu sportowego "Hajduki".

Lodowiska w Chorzowie już otwarte!

- To duża dzielnica, a w okolicy mieszka sporo osób. To dlatego zdecydowaliśmy się przenieść tutaj lodowisko. Tym samym zwiększamy dostępność, bo dzięki temu mieszkańcy Batorego nie będą musieli dojeżdżać autobusami do lodowiska na rynku - tłumaczy Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Oprócz tego ślizgawka - jak w zeszłym roku - pojawiła się na rynku. Pomimo zeszłorocznych obostrzeń i krótkiego okresu działania lodowiska, ta lokalizacja zdobyła dużą popularność. Teraz chorzowianie mają się cieszyć z jazdy tutaj nieprzerwanie aż do marca. Jazdę na łyżwach uatrakcyjni świąteczne oświetlenie, a od 10 grudnia pojawi się tutaj Świąteczny Jarmark. 

Lodowisko Rynek

W tym roku tafla lodowiska na chorzowskim Rynku o wymiarach 24 x 12 m pomieści do 40 osób.

Godziny wejść:

 • od poniedziałku do piątku: 12:00; 13:00; 14:30; 15:30; 16:30; 18:00; 19:00; 20:00
 • weekend: 10:00; 11:00; 12:00; 14:30; 15:30; 16:30; 18:00; 19:00; 20:00

Lodowisko KS Hajduki

Na lodowisku o wymiarach 30 x 20 m jednorazowo będzie mogło przebywać 60 osób.

Godziny wejść:

 • poniedziałek, środa, piątek: 14:30; 15:30; 16:30; 18:00; 19:00; 20:00
 • wtorek, czwartek, sobota, niedziela: 10:00; 11:00; 12:00; 14:30; 15:30; 16:30; 18:00; 19:00; 20:00

Cennik chorzowskich ślizgawek:

 • Bilet normalny – 7 zł
 • Bilet ulgowy – 5 zł
 • Wypożyczenie pary łyżew na 45 minut – 7 zł
 • Szlifowanie łyżew – 5 zł
 • Rękawiczki – 13 zł/para

W związku z trwającą pandemią COVID-19 przedstawiciele MORiS Chorzów proszą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, tzn. dezynfekcję rąk przy wejściu na teren lodowiska i zachowanie dystansu społecznego.

- Zgodnie z regulaminem naszych lodowisk oraz w trosce o bezpieczeństwo naszych Gości na lodzie przypominamy również, że łyżwiarzy obowiązuje korzystanie z rękawiczek! - czytamy na stronie MORiS Chorzów.

Bilety on-line

W tym roku bilety na zimowe obiekty MORiS Chorzów można zakupić on-line na portalu KupBilet. Do sprzedaży internetowej trafi 50% biletów. Druga połowa dostępna będzie w kasach lodowiska na 30 minut przed rozpoczęciem ślizgawki. 

- Zapraszamy wszystkich serdecznie na nasze zimowe obiekty! Bilety można zakupić on-line na portalu KupBilet oraz tradycyjnie w kasach lodowiska na 30 minut przed rozpoczęciem ślizgawki. Do sprzedaży internetowej trafiło 50% biletów, pozostała połowa czeka na Was w kasie! Bilety już dostępne są na portalu KupBilet, będzie można zakupić je maksymalnie na 3 kolejne dni - czytamy na stronie MORiS Chorzów.

Po zakupie biletów należy okazać w kasie lodowiska bilet (wydrukowany lub na ekranie smartfona) z kodem kreskowym.

Trzy plenerowe lodowiska

Chorzów już niebawem dołączy do czołówki miast Polski pod względem liczby otwartych plenerowych lodowisk. W piątek w okolicach Stadionu Śląskiego ma ruszyć trzecie lodowisko na terenie Chorzowa, którym zarządzać będzie Park Śląski.

Wielkie otwarcie lodowiska na Placu Mistrzów w Parku Śląskim odbędzie się 3 grudnia! Jest to wspólna inicjatywa Parku Śląskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Stadionu Śląskiego.

- Zapraszamy wszystkich na przejażdżkę po tafli lodowiska już w grudniu. Atrakcja pozostanie w Parku Śląskim aż do końca lutego. Będzie możliwość wynajęcia łyżew. Pamiętajcie, jest to zabawa dla każdego - czytamy na profilu Urzędu Marszałkowskiego w mediach społecznościowych.

Wielkie otwarcie rozpocznie się o godzinie 16:30. Wstęp na lodowisko będzie w ten dzień darmowy. Dodatkowo pierwsze 100 osób na lodowisku otrzyma bezpłatnie gorącą czekoladę na rozgrzanie. Na wszystkich odwiedzających w ten dzień Park Śląski i lodowisko będzie czekało wiele atrakcji:

 • pokaz jazdy i tricków hokejowych przeprowadzony przez profesjonalnych trenerów,
 • czy nauka jazdy na łyżwach dla początkujących i doskonalenie jazdy na łyżwach dla średnio zaawansowanych.

Lodowisko w Parku Śląskim będzie miało wymiary 20x30 metrów. Na miejscu będzie można także wynająć łyżwy. Ślizgawka będzie otwarta do ostatniego dnia lutego. 

Szczegółowe informacje i cennik:

 • Lodowisko będzie czynne od wtorku do niedzieli od 12:00 do 20:00, w poniedziałki nieczynne. 
 • Wejście na lodowisko kosztuje 1 zł. 
 • Wynajęcie łyżew kosztuje 5 zł za parę. 
 • W mikołajki (6 grudnia) każdy łyżwiarz w czapce Mikołaja wejdzie na lodowisko bezpłatnie.

Komentarze (2)    dodaj »

 • Hyena

  Szkoda że nie otwarto lodowiska przy orliku 3 Maja. Dzieci z Pniokow i Amelingu miałyby blisko. Lodowisko przy stadionie Śląskim jest oczywiście prezentem dla mieszkańców katowickiego tysiąclecia. Bo przecież nie dla Chorzowian.

 • Emily

  Jak to nie dla chorzowian? Mieszkam w Chorzowie i do stadionu mam dość blisko, bardzo się cieszę, że otwarli lodowisko właśnie w tym miejscu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również