Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie zakończono remonty kolejnych dróg

 • Dodano: 2021-12-24 06:15, aktualizacja: 2021-12-24 06:23

W ostatnim czasie w Chorzowie zakończyło się sporo lokalnych inwestycji drogowych. Kierowcy będą z pewnością zadowoleni.

Zdajemy sobie sprawę, że największe przedsięwzięcia, czyli przebudowa ulic 3 Maja, Powstańców i Hajduckiej jeszcze się toczą, ale sporo nieco mniejszych remontów, również niesamowicie ważnych dla komfortu kierowców i pieszych, udało nam się zakończyć w ciągu ostatniego miesiąca – przyznaje Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa

W Chorzowie Batorym zakończono wymianę nawierzchni wraz z podbudową na ulicach Stalowej, Farnej i Granicznej. Wcześniej zakończono prace na ulicy Stefana Batorego, przy dojeździe do ronda.

W Chorzowie Starym zakończył się natomiast remont ulicy Maciejkowickiej

Zakładał wymianę nawierzchni oraz montaż siatki stalowej. Nowy asfalt położono też na ulicach Harcerskiej i Głównej. W tym ostatnim miejscu powstał też parking dla ponad dwudziestu samochodów.  

W Chorzowie II, w ciągu ulicy 23 czerwca, wymieniono kamienną kostkę na asfalt

Bruk został wykorzystany podczas budowy parkingu przy Muzeum Hutnictwa. Ważną inwestycją realizowaną wspólnie ze spółką Tramwaje Śląskie jest remont al. Bojowników o Wolność i Demokrację. Inwestycja obejmowała zarówno wymianę torowiska, jak i nawierzchni. Ruch w tym miejscu zostanie przywrócony niebawem.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Walec

  Najgorszy odcinek ul. Granicznej, blisko Biedronki nie został naprawiony, a nowy asfalt jest położony w miejscu, gdzie był dobry... Kto organizował remont?

 • kurde bele

  mnie interesuje to co sie dzieje u siebie nie za ścianą

 • TLS handshake

  A kiedy poprawka remontu przejścia pod ul.Katowicką przy straży pożarnej w Chorzowie? Kto odwalił tą fuszerkę i kto to odebrał? Tyle czasu i pieniędzy zmarnowane na ten pseudo-remont.

 • No

  Wszyscy atutami niech jeżdżą i po problemie :-)

 • Zazdrość

  Nie martw się będzie poprawione. Jedz do Zabrza, Bytomia, Świętochłowic i zobacz jak tam jest fajnie. Byłem niedawno i drogi które pamiętam sprzed 30 lat dalej bez remontu. Jeszcze trochę, a Chorzów to będzie perełką w regionie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również