Wiadomości z Chorzowa

Z Nowego Jorku do Chorzowa - innowacyjne leczenie

  • Dodano: 2019-10-22 08:15, aktualizacja: 2019-10-22 08:28

Zamiast operacji – ucisk nogi lub ręki. Chorzowski szpital odwiedziła specjalistka w dziedzinie osteopatii.

Doktor medycyny Mary Banihashem z Nowego Jorku przeprowadziła szkolenie dla ortopedów i rehabilitantów z Zespołu Szpitali Miejskich.  Podczas prelekcji lekarze mieli okazję dowiedzieć się więcej o innowacyjnej metodzie diagnostyki i leczenia stawów i kości.

W USA jest to bardzo popularna forma leczenia i nie ma się co dziwić. Mając do wyboru operację i ingerowanie w organizm, a leczenie nieinwazyjne, większość wybiera to drugie - wyjaśnia dr Mary Banihashem.

Zyskująca coraz większą popularność osteopatia pozwala na uniknięcie skomplikowanych operacji – zabieg zastępuje badanie manualne. W Polsce ta forma leczenia dopiero się rozwija

Jakoś tak się przyjęło, że nasi pacjenci nadal wybierają pójście pod skalpel i zabiegi. Osteopatia w wielu przypadkach może im zaoszczędzić takich operacji - wskazuje dr Jarosław Kurak, anestezjolog w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie - zaprosiliśmy panią doktor z Nowego Jorku, aby zgłębić wiedzę na temat osteopatii. To pierwsze nasze spotkanie, ale nie wykluczamy kolejnych.

Szkolenie odbyło się dzięki współpracy z Fundacją Afriquia, która koordynowała m.in. współpracę chorzowskiego szpitala ze szpitalem w Kigali. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Ginter

    Chyba nic innego nie zostało patrząc na stan służby zdrowia w pl. Jeszcze warto sprowadzić szamana i wszyscy bedziemy zdrowi ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.