Wiadomości z Chorzowa

Jak sprawdzić czy esperal jeszcze działa

  • Dodano: 2021-12-16 08:30, aktualizacja: 2021-12-16 08:37

Wiele osób, które mają problem z alkoholem, decydują się na wszycie esperalu. Czy jest to dobry pomysł? Jak najbardziej tak. Jest to dla osoby uzależnionej duża motywacja, aby zmienić tryb swojego życia. Jednak z czasem osoby, które zdecydowały się na ten krok, zastanawiają się, czy esperal w dalszym ciągu działa. Jaki jest okres działania preparatu? Jak sprawdzić, czy esperal jeszcze działa? Sprawdźmy to.

Działanie esperalu

Jak esperal działa na nasz organizm? Esperal blokuje specjalne enzymy, które są wytwarzane przez wątrobę i odpowiadają za rozkład alkoholu. W taki sposób alkohol, który dostaje się do organizmu, okazuje się trucizną, a osoba, która zażywa alkohol, staje się nie chroniona przed działaniem toksycznym alkoholu. Ta metoda jest bardzo popularna z uwagi na wysoki wskaźnik wyleczeń pacjentów, którzy próbują wejść na drogę trzeźwości. Co poniektóre osoby, które żyją przez pełen rok w trzeźwości dzięki esperalowi, zaczynają zastanawiać się, kiedy esperal http://odoklinika.pl przestaje działać i kiedy można się napić. Odpowiedź na to pytanie jest niezmiernie prosta. Czas, który został podany przez lekarza, jest wymagany do zachowania. Jednak to ile konkretnie lek będzie się w organizmie alkoholika utrzymywał, jest już kwestią indywidualną.

Jak to można sprawdzić?

Niektóre osoby decydują się na usunięcie esperalu z organizmu i zgłaszają się do chirurga. Chirurg poprzez miejscowe znieczulenie wykona zabieg. A czy jest jakiś inny sposób, aby sprawdzić, czy esperal jeszcze działa? W zasadzie to nie ma takiego sposobu. Należy wychodzić z założenia, że osoby, które podjęły decyzję o wszywce alkoholowej, nie powrócą już do picia alkoholi. Niektórzy są zdania, że po wyciągnięciu wszywki, preparat utrzymuje się w organizmie jeszcze przez cztery godziny. Inni z kolei uważają, że tabletki z esperalem są z organizmu wydalane w ciągu czterdziestu ośmiu godzin. Ich antyalkoholowe działanie utrzymuje się do dwóch tygodni. Czy jest to prawda? Lepiej tego nie sprawdzać. Nie ma co narażać się na pewne przykre zdrowotne konsekwencje.

Pytanie, czy można pić po zakończeniu działania wszywki, trzeba zadać swojemu lekarzowi. Jednak najpewniej dostaniemy odpowiedź, że alkohol można spożywać, dopiero gdy preparat zostanie wydalony całkowicie z organizmu. Tak zwane metabolity są głównie wydalane z moczem. Część jest wydalana w powietrzu wydychanym pod postacią dwusiarczku węgla. Eksperci mówią, że do dwudziestu procent dawki może pozostać w organizmie przez tydzień, czy też przez kilka godzin. Jednak nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. To jak długo działa esperal jest już kwestią indywidualną organizmu.

Co przemawia za wszyciem esperalu?

Wiele uzależnionych osób od alkoholu pod namową rodziny bądź samodzielnej deklaracji o zerwaniu z nałogiem trafia do ośrodka leczenia uzależnień. Tam, po konsultacji wstępnej, przejściu przeróżnych badań, ustalony zostaje plan odwykowego leczenia. Pierwszy etap to zawsze tak zwana detoksykacja organizmu poprzez usunięcie toksyn. Bardzo ważne jest także spotkanie z psychologiem. Specjalista zajrzy do naszej duszy i dzięki temu pozna przyczyny naszego alkoholizmu, jak i motywy, które skłoniły nas do zerwania z piciem. Jeśli pacjent mentalnie jest gotowy, to lekarz wykonuje niegroźny zabieg chirurgiczny.

Jak należy się przygotować do wszycia esperalu? Oczywiście na samym początku pacjent musi wyrazić zgodę na zabieg. Następnie pacjent musi przejść wszystkie badania. Jest to obowiązkowe. W innym wypadku pacjent nie może rozpocząć zabiegu. W przypadku co po niektórych chorób wszycie esperalu jest po prostu zabronione. W następnym kroku pacjent musi podjąć decyzję jak długo substancja, ma się uwalniać do krwioobiegu. Może to być osiem miesięcy, a nawet trzynaście miesięcy. Musi to być uzgodnione z prowadzącym lekarzem.

Wszycie esperalu https://www.erudita.pl/gdzie-wszyc-esperal-w-poznaniu/ to zabieg chirurgiczny i wymaga sterylności. Tabletki z lekiem lekarz wprowadza w chirurgiczne nacięcie. Jest to najczęściej osiem do dziesięciu sztuk. Następnie tabletki zostają zszyte. Szew się goi już całkowicie w ciągu kilku dni. Nie powoduje to kompletnie żadnego dyskomfortu.

Musimy wiedzieć, że wszywka alkoholowa daje na pewno najdłuższy wynik życia w trzeźwości. Tabletki się stopniowo rozpuszczają, zapewniają utrzymanie stałej optymalnej dawki leku we krwi, która to chroni przed użyciem etylowego alkoholu. Pacjent świadomy jest na pewno konsekwencji przepicia swojej wszywki. Dlatego właśnie skutecznie powstrzymuje się od picia alkoholu. Jakie są to objawy? Bóle, zawroty głowy, zaburzenia pracy serca, zaburzenia pracy układu nerwowego oraz wymioty.

Warunki wszycia esperalu

Podsumowując, metoda na pewno zadziała dobrze. Dzięki niej lekarze z ośrodków leczenia uzależnień mogą nam zapewnić skuteczną, szybką, jak i ukierunkowaną pomoc. Zalety zażywania substancji są oczywiste. Pozwala się pozbyć alkoholu nawet do trzynastu miesięcy. Dodajmy także, że nie ma potrzeby kontrolowania przyjmowania leków przez lekarza, jak w przypadku tabletek doustnych. Naprawdę warto.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.