Wiadomości z Chorzowa

Opieka osób starszych w Niemczech a liczne oferty pracy

  • Dodano: 2021-12-19 19:00

Niemcy obecnie są najstarszym społeczeństwem w Europie.

W związku z tym, domy spokojnej starości są tam często zapełnione i na zakwaterowanie trzeba czekać miesiącami, a nawet latami. Podczas największych fal koronawirusa w Niemczech gwałtownie rosło zapotrzebowanie na wynajęcie opiekunki i nadal rośnie. Przyczyna jest w obecnych czasach dość oczywista: rodziny nie chcą ryzykować i wystawiać bliską osobę na zarażenie w zatłoczonych placówkach. Nie bez znaczenia są też koszty: pobyt w domu opieki w Niemczech może wynieść nawet do 5 tys. euro miesięcznie. Niewiele rodzin może sobie pozwolić na tak duży nadprogramowy wydatek.

Mimo licznych dodatków finansowych nie zawsze można liczyć na tego typu zapomogi. Usługi pielęgniarek czy niemieckich opiekunek nie bywają tańsze od domów opieki. Dlatego coraz więcej rodzin sięga po możliwość zatrudnienia opiekunki osób starszych w Niemczech z Polski. Korzystają na tym obie strony: dla Niemców wydatek jest mniejszy, zaś dla Polki zarobki są bardzo atrakcyjne, wynoszące nawet 1800 euro netto miesięcznie (zależne od zlecenia i znajomości języka).

Praca opiekunka Niemcy wiąże się oczywiście ze znajomością języka. Jeśli go nie znasz, nie musisz się obawiać: wiele agencji opiekunek, takich jak np. Veritas, posiada lekcje języka niemieckiego na swojej stronie. W każdej ofercie pracy opieki w Niemczech jest określana wymagana znajomość języka niemieckiego. Najczęściej wymagany jest poziom komunikatywny, by móc porozumieć się z rodziną seniora i z nim samym. W razie problemów do Twojej dyspozycji jest Pogotowie języka niemieckiego, któremu w godzinach i dniach roboczych możesz zadać pytanie językowe.

Praca w opiece Niemcy: jak zacząć?

Jeśli zastanawiasz się, czy praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech byłaby dla Ciebie, nawiąż kontakt z agencją Veritas. Firma posiada liczne oferty pracy dla opiekunek w Niemczech oraz niezobowiązująco odpowie na wszystkie Twoje pytania. W razie podjęcia decyzji gwarantuje dojazd na miejsce zlecenia, koordynatora oraz umowę zawartą w całości po polsku.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.