Wiadomości z Chorzowa

Pomoc drogowa jakie wymagania

  • Dodano: 2021-12-16 08:15, aktualizacja: 2022-12-06 10:09

Jeśli chodzi o pracę w branży transportowej, to jest to pojęcie niezwykle szerokie. W jego ramach mieści się także pomoc drogowa. Jak założyć tego typu działalność gospodarczą? Jakie musimy spełnić wymagania? Spróbujmy uzyskać odpowiedzi na te pytania.

Zakres działalności

Musimy wyjść od tego, że pomoc drogowa jest działalnością gospodarczą, która polega na transporcie pojazdów, które na skutek wypadku lub awarii, nie mogą się poruszać w sposób samodzielny. Transport jest wykonywany z miejsc wypadków lub awarii do serwisów, ubezpieczalni, bądź też w inne miejsca. Jest to oczywiście zakres główny działalności pomocy drogowej. Samochodem - lawetą możemy transportować także pojazdy w całkiem innych celach.

A kto może wykonywać pracę tego rodzaju? Oczywiście potrzebne jest prawo jazdy. Jednak czy to wystarczy? W bardzo wielu przypadkach konieczne są innego rodzaju pozwolenia oraz uprawnienia. W przypadku, gdy mamy zamiar świadczyć pomoc drogową na terenie kraju i nie zajmować się niczym innym uprawnienia oraz pozwolenia są całkowicie zbędne. Wystarczy nam prawo jazdy, samochód oraz firma legalnie zarejestrowana.

Na jakie zarobki można liczyć?

Stawki za kilometr jazdy auto lawetą są przeróżne. Gdy decydujemy się na założenie takiej firmy, to należy ceny sprawdzić i koniecznie ustalić swoje, które usatysfakcjonują zarówno nas, jak i także klientów. Ceny oczywiście mogą być nieco wyższe, gdy zleceniem wykonywanym jest także holowanie. Bez dokładnego researchu rynku na pewno się nie obejdzie. Musimy także przeanalizować naszą konkurencję. Chcielibyśmy jej nie mieć, ale niestety życie nie jest takie kolorowe, jakby mogło się nam wydawać.

Nie jest to jednak jedyny sposób na zarabianie na usługach tego rodzaju. Do zarobków również można doliczyć stawki za załadowanie samochodu na auto lawetę lub też za jego zdjęcie. W przypadku posiadania placu, to naszym dodatkowym dochodem może być także przechowywanie pojazdu. W przypadku pojazdów po wypadkach często przynoszą dochody i to niemałe.

Od czego zacząć?

Aby rozpocząć świadczenie tego typu usług, to musimy posiadać oczywiście odpowiedni pojazd. Do wyboru jego musimy przywiązać bardzo dużą uwagę. Jeśli ma to być pojazd sprawny, który odpowiada normom dzisiejszym emisji spalin, to nie może on mieć więcej niż kilka lat. Oczywiście zakup takowego pojazdu jest wydatkiem tysięcy złotych. Nie można tutaj oszczędzać. Musimy się z tym liczyć. Wiadomo, że początki bywają bardzo trudne. Zdajemy sobie z tego sprawę. Oczywiście osoby chcące zająć się na poważnie pomocą drogową powinny interesować się motoryzacją. Gdy zawodowo zajmujemy się czymś co lubimy, to na pewno nie będziemy czasu poświęconego w pracy traktować jako pracy, tylko będzie to ogromna przyjemność. Musimy na motoryzacji się znać. Pamiętajmy, że czekają nas na początku inwestycje w pojazdy, których zakup nie jest wcale taki łatwy.

Musimy mieć oczywiście na uwadze, że zakup odpowiedniego pojazdu oraz założenie działalności gospodarczej, nie oznacza wcale napływu klientów, którzy są zainteresowani skorzystaniem z naszych usług. Nie wszystko jest niestety takie kolorowe. Klientów na samym początku musimy znaleźć samodzielnie. Zastanówmy się, którzy klienci będą właściwymi.

Na pewno rynek motoryzacyjny jest rynkiem stale rozwijającym się. Duży ruch na drogach, jak i także sporo starych pojazdów to dla nas szereg przyczyn, które gwarantują, że przewoźnicy świadczą usługi pomocy drogowej oraz będą potrzebni. Jeśli się czujemy bardzo dobrze za kierownicą pojazdu i chcemy, aby naszą pracę powiązać z transportem, to przemyślmy właśnie biznes, jakim jest pomoc drogowa. Zdobywanie klientów oraz wykonywanie profesjonalne zleceń jest podstawą, którą musimy się zajmować stale. Jeśli tak będzie, to zyski ze świadczenia usług tego typu będą dla nas na pewno w pełni satysfakcjonujące oraz zadowalające.

Gdy uda się nam zdobyć już pierwsze zlecenia, to kolejne będą się pojawiały niemal automatycznie. Pragniemy raz jeszcze zaznaczyć, że najtrudniejsze są początki. Poradzimy sobie jednak z tym, gdy dobrze do prowadzenia biznesu się przygotowaliśmy. A czy rzeczywiście tak jest? Na to pytanie musimy sobie odpowiedzieć sami. Powiedzieliśmy już, że działalnością z zakresu pomocy drogowej może zająć się każdy z nas, jednak osoby żyjące motoryzacją i lubiące wszystko co z nią związane będą miały łatwiej. Nie podlega to wątpliwości.

Na sam koniec zastanówmy się, czy na rynku znajdzie się jeszcze miejsce na kolejną pomoc drogową? Jak najbardziej tak. Pod warunkiem, że podejdziemy do tego na poważnie i rzeczywiście będziemy (przynajmniej na samym początku) pracowali podwójnie. Mocne rozpoczęcie będzie procentowało w przyszłości. Tego możemy być pewni. Także taka mała rada - nie przejmujmy się pewnymi przeciwnościami oraz przeszkodami. W końcu nikt nie mówił, że będzie łatwo, prawda? Jak najbardziej tak. Dajmy z siebie wszystko, a na pewno będziemy zadowoleni ze swojej pracy, zarobków i będziemy czerpać z niej satysfakcję.


Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.