Katalog firm dodaj firmę

SDK - Starochorzowski Dom Kultury

Korzystasz z naszych usług?
Dodaj polecenie »x

Logo SDK - Starochorzowski Dom Kultury

ul. Siemianowicka 59
41-503 Chorzów

Godziny otwarcia: 8:00 - 18:00 otwarte

 • Poniedziałek: 8:00 - 18:00
 • Wtorek: 8:00 - 18:00
 • Środa: 8:00 - 18:00
 • Czwartek: 8:00 - 18:00
 • Piątek: 8:00 - 18:00
 • Sobota: wg planu imprez
 • Niedziela: wg planu imprez

tel.: 32 247 39 53

tel.: +48 600 930 228Kliknij, aby powiększyć mapę

Opis

Starochorzowski Dom Kultury w Chorzowie ma swoją siedzibę na Krajcoku przy ulicy Siemianowickiej 59. Adres ten już od kilkudziesięciu lat kojarzony jest z promocją kultury - wcześniej mieściły się tu Katolicki Dom Związkowy oraz Dom Kultury "Azoty". Sam budynek wzniesiony został w miejscu powstałej tu w latach 80. XIX wieku, otoczonej ogrodem, gospody. Obecnie, od 2003 roku, budynek przy ulicy Siemianowickiej 59 to siedziba Starochorzowskiego Domu Kultury, który od 2007 roku działa, jako oddział Chorzowskiego Centrum Kultury
 
W Starochorzowskim Domu Kultury działa wiele sekcji i kół zainteresowań, zrzeszających zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców miasta. SDK proponuje udział w zajęciach następujących sekcji: plastycznych, ceramicznej, tanecznych, wokalnych, teatralnych, gitarowej, komputerowej czy w zajęciach twórczych dla najmłodszych dzieci. Ponadto w ramach działalności Starochorzowskiego Domu Kultury odbywają się, cieszące się sporym powodzeniem, imprezy okolicznościowe, takie jak bale sylwestrowe, zabawy karnawałowe, festyny, Starochorzowskie Żniwne, Rock&Rollowe Andrzejki na Krajcoku, koncerty kolęd przy "żywej szopce", Orszak Trzech Króli, oraz festiwale: Festiwal Kolęd i Pastorałek, Festiwal Piosenki Artystów Wrażliwych czy Festiwal Otwartych Serc. Nie zapominamy także o dzieciach i co roku w czasie wakacji i ferii zimowych ciekawie organizujemy im czas wolny w ramach akcji "Wakacje w SDK" i "Zima w SDK", zapraszamy na wspólne świętowanie Dnia Dziecka czy na liczne spektakle teatralne i koncerty dedykowane najmłodszym. Starochorzowski Dom Kultury to także świetne miejsce na zorganizowanie wesela, studniówki, urodzin czy innych ważnych uroczystości, o czym co roku przekonuje się wiele osób.
 
Zapraszamy do Starochorzowskiego Domu Kultury, gdzie każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowań, znajdzie coś dla siebie.

 

Słowa kluczowe: SDK - Starochorzowski Dom Kultury, sdk chorzów, starochorzowski dom kultury, dom kultury, ośrodek kultury, miasto, sdk, zajęcia dodatkowe, zajęcia dla dzieci, warsztaty artystyczne

Statystyki: 17607 wyświetleń.

Formularz zapytania

- prześlij kopię formularza na mój adres e-mail

Polecenia i opinie

 •     (2016-01-11)

  Opinia: Bardzo fajnie zorganizowany czas dla najmłodszych w czasie wakacji. Polecam każdemu .

Poleć firmę

Jeżeli uważasz, że firma SDK - Starochorzowski Dom Kultury jest godna polecenia, napisz opinię i zarekomenduj ją innym.

* - pola obowiązkowe

Publikowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Napisali o nas

 •  

  Sylwestrowa noc w Chorzowie
  Retro impreza grana w całości z płyt winylowych, uroczysta gala z muzyką na żywo a może… bal u Cygana? W Chorzowie opcje na spędzenie sylwestrowej nocy są bardzo różnorodne.

 •  

  Konferencja "Moje bezpieczne? dziecko"
  Komenda Miejska Policji w Chorzowie wspólnie z Urzędem Miasta w Chorzowie zorganizowała konferencję poświęconą problematyce wykorzystywania seksualnego dzieci.

 •  

  Trwają spotkania w dzielnicach
  Prezydent Andrzej Kotala zaprasza wszystkich chorzowian na spotkania. Poza Prezydentem w spotkaniach wezmą udział przedstawiciele Wydziałów Usług Komunalnych oraz Inwestycji Komunalnych, policji, Straży Miejskiej oraz straży pożarnej.

 •  

  Nowe miasto partnerskie Chorzowa: uroczysta Sesja Rady Miasta
  W pierwszym tygodniu lipca 2017 roku, w urokliwym mieście Nessebar w Bułgarii odbył się Międzynarodowy Festiwal „Wyspa Sztuki”, w którym wzięło udział czterystu uczestników z różnych krajów świata.

 •  

  Trwają wakacje. Jak spędzić je w mieście?
  Bilet do kina za 3 złote, półkolonie dla małych naukowców, aktorów i muzyków oraz imprezy plenerowe w skansenie – to tylko część oferty, z której skorzystają dzieci spędzające wakacje w mieście.

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.