Katalog firm dodaj firmę

SDK - Starochorzowski Dom Kultury

Korzystasz z naszych usług?
Dodaj polecenie »x

Adres i telefon

ul. Siemianowicka 59
41-503 Chorzów
Godziny otwarcia: wg planu imprez
  • Poniedziałek: 8:00 - 18:00
  • Wtorek: 8:00 - 18:00
  • Środa: 8:00 - 18:00
  • Czwartek: 8:00 - 18:00
  • Piątek: 8:00 - 18:00
  • Sobota: wg planu imprez
  • Niedziela: wg planu imprez

Oferta

SDK - Starochorzowski Dom Kultury
Starochorzowski Dom Kultury w Chorzowie ma swoją siedzibę na Krajcoku przy ulicy Siemianowickiej 59. Adres ten już od kilkudziesięciu lat kojarzony jest z promocją kultury - wcześniej mieściły się tu Katolicki Dom Związkowy oraz Dom Kultury "Azoty". Sam budynek wzniesiony został w miejscu powstałej tu w latach 80. XIX wieku, otoczonej ogrodem, gospody. Obecnie, od 2003 roku, budynek przy ulicy Siemianowickiej 59 to siedziba Starochorzowskiego Domu Kultury, który od 2007 roku działa, jako oddział Chorzowskiego Centrum Kultury
 
W Starochorzowskim Domu Kultury działa wiele sekcji i kół zainteresowań, zrzeszających zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców miasta. SDK proponuje udział w zajęciach następujących sekcji: plastycznych, ceramicznej, tanecznych, wokalnych, teatralnych, gitarowej, komputerowej czy w zajęciach twórczych dla najmłodszych dzieci. Ponadto w ramach działalności Starochorzowskiego Domu Kultury odbywają się, cieszące się sporym powodzeniem, imprezy okolicznościowe, takie jak bale sylwestrowe, zabawy karnawałowe, festyny, Starochorzowskie Żniwne, Rock&Rollowe Andrzejki na Krajcoku, koncerty kolęd przy "żywej szopce", Orszak Trzech Króli, oraz festiwale: Festiwal Kolęd i Pastorałek, Festiwal Piosenki Artystów Wrażliwych czy Festiwal Otwartych Serc. Nie zapominamy także o dzieciach i co roku w czasie wakacji i ferii zimowych ciekawie organizujemy im czas wolny w ramach akcji "Wakacje w SDK" i "Zima w SDK", zapraszamy na wspólne świętowanie Dnia Dziecka czy na liczne spektakle teatralne i koncerty dedykowane najmłodszym. Starochorzowski Dom Kultury to także świetne miejsce na zorganizowanie wesela, studniówki, urodzin czy innych ważnych uroczystości, o czym co roku przekonuje się wiele osób.
 
Zapraszamy do Starochorzowskiego Domu Kultury, gdzie każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowań, znajdzie coś dla siebie.

 

Galeria

Polecenia i opinie (1) Dodaj opinię

  • Bardzo fajnie zorganizowany czas dla najmłodszych w czasie wakacji. Polecam każdemu .

Napisali o nas

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.