FOTO Chorzowskie gimnastyczki błysnęły we Francji. Trzy medale dla UKS Silesia

Czas czytania: 5 min.

Zawodniczki UKS Silesia zdobyły trzy medale podczas Międzynarodowego Turnieju Gimnastyki Artystycznej Little Stars w Cannes. W prestiżowych zawodach rywalizowało około 600 gimnastyczek z całego świata.

Trzy medale dla UKS Silesia Chorzów w Cannes

To był bardzo udany występ reprezentantek Chorzowa na arenie międzynarodowej. Jak przekazują władze miasta, zawodniczki UKS Silesia znakomicie zaprezentowały się podczas Międzynarodowego Turnieju Gimnastyki Artystycznej Little Stars w Cannes.

Impreza we Francji należy do jednych z największych wydarzeń tego typu w Europie. W tegorocznej rywalizacji udział wzięło około 600 gimnastyczek z całego świata, co dodatkowo podkreśla rangę osiągnięć chorzowskich zawodniczek.

Emilia Wolnik, Natalia Kowalska i Maja Polczyk na podium

Reprezentantki UKS Silesia aż trzykrotnie stanęły na podium. Wszystkie medale chorzowskie gimnastyczki zdobyły w układach z piłką.

  • Brązowy medal w kategorii A Senior wywalczyła Emilia Wolnik.
  • Srebrny medal w kategorii 2013 A zdobyła Natalia Kowalska.
  • Brązowy medal w roczniku 2014 przypadł Mai Polczyk.

To wyniki, które potwierdzają wysoki poziom sportowy młodych zawodniczek oraz ich konsekwentną pracę na treningach.

Gimnastyka artystyczna w Chorzowie ma mocne zaplecze

Sukces we Francji to nie tylko zasługa talentu samych zawodniczek, ale także efekt systematycznej pracy całego sztabu szkoleniowego UKS Silesia. Klub od lat przygotowuje młode gimnastyczki do startów w wymagających zawodach, również tych o międzynarodowym charakterze.

Występ w Cannes pokazuje, że chorzowskie zawodniczki potrafią skutecznie rywalizować z reprezentantkami z różnych krajów i wracać z prestiżowych turniejów z medalami.

Chorzów ma powody do dumy

Trzy miejsca na podium podczas tak dużej imprezy to ważny sukces dla UKS Silesia i całego chorzowskiego środowiska sportowego. Emilia Wolnik, Natalia Kowalska i Maja Polczyk udowodniły, że ciężka praca, zaangażowanie i talent mogą przynieść świetne efekty także na międzynarodowej scenie.

Dla młodych gimnastyczek to kolejny krok w sportowym rozwoju, a dla Chorzowa — powód do dużej satysfakcji.

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe