Wiadomości z Chorzowa

10 tysięcy maseczek ochronnych trafi do chorzowskich seniorów!

 • Dodano: 2020-04-09 17:15

10 tysięcy maseczek ochronnych trafi do chorzowskich seniorów. Maseczki wielokrotnego użytku w pierwszej kolejności trafią do uczestników programu Chorzów 60+.

- To nie są maseczki, które w 100 proc. chronią seniorów przed wirusem. Stanowią jednak dodatkową ochronę, gdy będą oni zmuszeni otworzyć drzwi na przykład listonoszowi czy z jakichś powodów będą musieli wyjść na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że najlepszą ochroną przed zakażeniem jest pozostawanie w domu i o to proszę starszych chorzowian – apeluje Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

"Maseczka dla seniora" to wspólna akcja Urzędu Miasta, Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, ADM Chorzów, ADM Serwis oraz Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Maseczki są pakowane w woreczki foliowe. Załączona jest do nich ulotka z instrukcją obsługi. Sukcesywnie, przez kolejne kilkanaście dni, maseczki będą dostarczane do skrzynek pocztowych chorzowskich seniorów. Dystrybucją zajmuje się Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Zobacz także

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • mieszkaniec

  Andrzej to 60-tka bezkarnie pomawia ludzi.

 • mieszkaniec

  Zapraszam do głosowania ocena na minus to zmieniamy status na Rynek 1 , wspawamy kraty w okna i otwieramy psychiatryk, oceny na plus podobna sytuacja jak na minus tylko robimy więzienie, na zero otwieramy dom publiczny, pacjenci/osadzeni będą się zgadzać, zero wystarczy zostawić ludzi z obozu Andrzeja.

 • Endrju

  Jest demokracja. Większość tak wybrała. Trzeba myśleć przed wrzuceniem karty do urny. Obojętnie na jaką opcje polityczną. Ocenić kadencję a potem wystawić rachunek na tak lub nie. Ot i cała filozofia. Krytykowanie w trakcie kadencji to bicie piany.

 • #Humanitarny#DobryPan

  Decydujący głos należy do mnie, tak więc pytanie brzmi, plus czy minus bo, że są chędożonymi w cztery litery kurtyzanami to wszyscy wiemy. Długi muszą spłacić, przez długi jakie zaciągneli koszty życia w Chorzowie są tak wysokie, plan na spłatę mam taki, że postawimy nowe latarnie w Chorzowie i kurtyzany z Rynek 1 będą mogli odrobić.

  • #Humanitarny#DobryPan
   2020-04-14 21:45
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • mieszkaniec

  Właśnie pokazałem jak działa demokracja, dwa wilki i owca, głosują kogo zjedzą na obiad.

 • Jolka

  A kto nam da maseczki.sami musimy wszystko kupowac.młodzii ludzie stracili prace a wydatki takie same jak starsi.a dostali z rzadu 13.....a my na zwolnieniach z pracy a w domu jak wiezniowie siedzimy z dziecmi.

 • Ms

  Jedna prośba: dajcie jakąś instrukcję. Połowa seniorów nie zakrywa nosa, tylko usta. Takie spostrzezenie z ulicy Chorzowa...

 • Bercik

  Starziki u nos już sie nie zmieniom! Łażą jak "świetne krowy" wszyndzie i w d.... e majom zdrowie i życie innych! Trza by było przy kożdym postawić anioła stróża co by sie może opamientali!

 • papa69

  Gonić do chałpy a zostawić tych co chcą umyć auta albo przez różanke przejsć do Lidla ...

 • mieszkaniec

  Prezydent zostawił na lodzie osoby w wieku 40-65 lat, w urzędzie i jednostkach bez narażenia zdrowia i życia nie ma technicznej możliwości złożenia wniosku, znajomi oczywiście mają klepane wnioski jak leci, a mieszkańcy, którzy utrzymują tych darmozjadów, zostali pozbawieni możliwości korzystania z pomocy publicznej.

 • JolkaGolka

  Pan Prezydent chyba nie był na mieście od 13 marca i nie widział,co się dzieje. Staruszkowie, którzy naciskają przyciski w tramwaju, siadają w tramwaju na tabliczce " uwaga COVID ", jedzą lody i w końcu mówią, że i tak umrą. Żenująca jest ta beztroska. Należy pomagać ludziom, którzy chcą ją otrzymać.

 • Mieszkaniec

  Brawo!!!swietny pomysl. Pochwalam

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.