Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

12 listopada będzie dniem wolnym, ale nie dla wszystkich

 • Dodano: 2018-10-24 10:30

Wtorkowym wieczorem do Sejmu trafił projekt ustawy o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, według którego 12 listopada 2018 roku, a więc dzień po święcie niepodległości, będzie wolny od pracy. Dziś rano projekt został przyjęty.

Ustawa składa się jedynie z czterech artykułów:
Art. 1. Dzień 12 listopada 2018 r. jest uroczystym Świętem Narodowym.
Art. 2. Dzień 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.
Art. 3. W dniu 12 listopada 2018 r. nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele i święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. (…)
Art. 4. Ustawa wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

A zatem dzień wolny nie będzie obowiązywał pracowników handlu, którzy tego dnia będą pracowali normalnie. 

Do projektu Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło jednak poprawkę, która obliguje szpitale publiczne i ambulatoria do udzielania świadczeń zdrowotnych normalnie. Dostępne mają być również apteki.

W samej ustawie czytamy następujące uzasadnienie:

Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłuży czas uroczystości do trzech dni, tj od 10 do 12 listopada 2018 roku.

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Magda

  Co Wam handlowcy po wolnej niedzieli. Nie zrobicie zakupow - bo zamkniete, nie pojedziecie na spacer - chyba, że lubicie tłumy rodem z kolejki do gazowni w Aushwitz, w urzedach i podobnych instytucjach nic nie załatwicie - bo zamkniete. Idzcie do tej pracy w niedzielę, za to wybierzcie wolny dzień w tygodniu. Tez pracowałam w handlu i brałam wszystkie niedziele, by mieć wiecej wolnego w tygodniu. Nie rozumiem tej całej ustawy o niedzielach wolnych od handlu.

 • Beata

  Dokładnie zrobili pod siebie siedzą na tych[...]ach ,a człowiek zapiedziela .Niech zakaz dotyczy wszystkich -sklepy, włascicieli małych sklepów ,sieciówek małych też!!!

 • Beata

  Dokładnie zrobili pod siebie siedzą na tych[...]ach ,a człowiek zapiedziela .Niech zakaz dotyczy wszystkich -sklepy, włascicieli małych sklepów ,sieciówek małych też!!!

 • Ginter

  Jak ci nie pasuje to sie zwolnij

 • Beata

  Dokładnie zrobili pod siebie siedzą na tych[...]ach ,a człowiek zapiedziela .Niech zakaz dotyczy wszystkich -sklepy, włascicieli małych sklepów ,sieciówek małych też!!!

 • Mona

  To kto do jasnej cholery ma mieć wolne? Albo wszyscy albo nikt! No, bo w czym jest lepszy urzędnik od Pani ze sklepu? Masakra

 • Ginter

  To sie zatrudnij w urzedzie a nie w sklepie. Trzeba bylo sie uczyc a nie teraz miec pretensje.

 • NoName

  Wbrew pozorom większość ludzi pracujących w sklepach jest wykształcona, druga rzecz skoro urzędy są zamknięte w łikend...dla nie wykształconych...to kiedy ci którzy pracują w tygodniu (we) sklepach mają załatwić swoje sprawy. Bo wszyscy mają w weekend wolne. Aaaaa skucha nie wszyscy zapomniałem o policji, straży,pogotowiu,ochronie,kasjerkach w kinie (bo przecież wolne to trza obejrzeć jakiś film) o i jeszcze księża przecież oni też powinni mieć wolne niedziele.

 • Xyz

  Czyli sklepy markety wszyscy do pracy i tak będą świętować by inni mogli przyjść na zakupy

 • Liber

  Chyba juz wystarczy tych wolnych niedziel co? Jak ktos ma problem ze musi robic to moze poszukac innej roboty.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.