Wiadomości z Chorzowa

13-latka chciała targnąć się na swoje życie. Szybka reakcja zapobiegła tragedii

  • Dodano: 2020-02-14 08:15, aktualizacja: 2020-02-14 08:20

Internautka mieszkająca w Warszawie na jednym z portali społecznościowych umieściła wpis, z którego wynikało, że może targnąć się na swoje życie.

Zaniepokojony tym faktem jej znajomy, zaalarmował chorzowską policję.

Dzięki współpracy policjantów z Chorzowa i Warszawy, nie doszło do tragedii

Dyżurny chorzowskiej komendy odebrał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca miasta. 15-latek poinformował policjanta, że jego znajoma może targnąć się na swoje życie. Zgłaszający przekazał policjantowi dane oraz przybliżony wiek, którymi posługiwała  dziewczyna. Niestety nie miał więcej informacji. Dyżurny chorzowskiej komendy natychmiast sprawdził otrzymane dane i ustalił, że może to być mieszkanka Warszawy. Dyżurny chorzowskiej komendy natychmiast skontaktował się z właściwą warszawską komendą i przekazał swoje ustalenia.

Na miejsce niezwłocznie skierowany został patrol, niestety, pomimo zgodności wszystkich informacji, okazało się, że to nie ta osoba. Dyżurujący policjant w tym samym czasie skontaktował się z Wydziałem Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prosząc o ustalenie dodatkowych danych mogących wskazać adresata wpisów. Dzięki doskonałej koordynacji działań i ogromnemu zaangażowaniu wszystkich funkcjonariuszy, policjanci ustalili, że autorka wpisów ma 13 lat i faktycznie mieszka w Warszawie. Gdy mundurowi z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V dotarli pod wskazany adres, zastali tam 13-latkę, która potwierdziła, że to ona jest autorką informacji zamieszczonych na portalu. Dziewczynka została objęta właściwą opieką medyczną. Kto wie, jak mogłaby zakończyć się ta sytuacja, gdyby nie wnikliwość i odpowiedzialność zgłaszającego oraz dyżurnego chorzowskiej komendy

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.