Wiadomości z Chorzowa

15 października nauczyciele rozpoczynają bezterminową akcję protestacyjną!

 • Dodano: 2019-10-02 11:15

15 października nauczyciele rozpoczynają bezterminową akcję protestacyjną! Jak mówi prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, nauczyciele będą wykonywali tylko te czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego.

Decyzję o rozpoczęciu akcji protestacyjnej podjęto po analizie wyników ankiet, którą ZNP przeprowadził wśród nauczycieli. Wzięło w niej udział 227 tys.nauczycieli. Za strajkiem włoskim opowiedziało się około 50 proc. nauczycieli.

15 października zaczynamy bezterminową akcję protestacyjną, polegającą na wykonywaniu tylko tych czynności, tych zadań, tych obowiązków, które po pierwsze mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze pracy nauczyciela, a po drugie, które są opisane w przepisach prawa oświatowego. Natomiast nie będziemy wykonywali tego, co stało się pewną normą zwyczajową, prawem niepisanym, co weszło w krew i przyzwyczajenia tych, którzy kierują polską edukacją - mówił podczas dzisiejszej konferencji prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Wśród tych zadań wymienił m.in. wyjazdy na wycieczki szkolne, zielone szkoły, czy też prowadzenie kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych.

Nie akceptujemy zadań, które do tej pory wykonywaliśmy, a za które nie otrzymywaliśmy pieniędzy. Nie wyrażamy zgody na to, byśmy ponosili koszty przygotowania do zajęć, nie będziemy prowadzili żadnych dodatkowych zajęć, które nie są wpisane do karty organizacyjnej szkoły - mówi Broniarz. - Nie chcemy być wolontariuszami - podsumował prezes ZNP.

Komentarze (5)    dodaj »

 • adi

  Dziś w jednej ze szkół w Chorzowie pani narzekała że zarabia okolo3 tys na rękę za 18 h tygodniowo po czym dodała że w innych 2 ma też wypłaty. Zwolnij się jak ci nie pasuje i znajdź inna prace

 • Ss

  Strajk strajk a my mamy sobie dzieci do prac zabrać nie pasuje to idźcie gdzie indziej pracować są inni na wasze miejsca

 • Tyho

  Tylko człowiek tempy i ograniczony nie dostrzega jak ważny jest zawód nauczyciela.

 • Mona

  Niech strajkują już od 14 październik, po co czekać na 15go, pewnie oczekują na kwiaty, czekoladki i prezenty od uczniów....

 • Kamil

  Bo 14 jest wolny od zajęć........

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również