Wiadomości z Chorzowa

17 beczek ze żrącą substancją na Janasa!

  • Dodano: 2018-02-01 11:30

W ostatni dzień stycznia na ulicy Janasa dokonano niepokojącego odkrycia-na nieużytkach odkryto 17 pojemników ze żrącą substancją.

Popołudniowe zgłoszenie o niezabezpieczonych odpadach przemysłowych w Chorzowie II postawiło na nogi Centrum Zarządzania Kryzysowego i miejskie służby. Na ulicy Janasa odkryto 17 pojemników - 25 kilogramów każdy-wypełnionych żrącą substancją. To najprawdopodobniej, często stosowany w przemyśle, wodorotlenek sodu.

Wiemy, kto jest właścicielem tego terenu, bo pozostaje on w użytkowaniu wieczystym. Jest to jednak przestrzeń otwarta i tak naprawdę każdy ma do niej dostęp. Policja prowadzi już postępowanie w celu ustalenia, kto te pojemniki tam pozostawił - wyjaśnia Karolina Skórka, rzecznik prasowy miasta Chorzów.

Widziałeś coś ciekawego? Daj Cynk! Nagrodzimy Twoją aktywność Daj Cynk

Na podstawie zawartego z miastem porozumienia, do usunięcia substancji niebezpiecznej wezwano firmę Starol. Miejsce zabezpieczali strażacy, policjanci oraz strażnicy miejscy. Po godz. 19.00 beczki oraz ziemia, na której stały, zostały usunięte i skierowane do utylizacji.

Pokaż na mapie

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.