Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

17 milionów na mieszkania komunalne w Chorzowie

  • Dodano: 2019-02-27 08:30, aktualizacja: 2019-02-27 08:49

Już niebawem ruszy budowa 77 mieszkań komunalnych przy ul. Karola Miarki 40.

Wyzwanie będzie tym większe, że lokale znajdą się w miejscu, w którym jeszcze kilka lat temu działał szpital.

To największa inwestycja w mieszkania komunalne w naszym mieście. Konsekwentnie stawiamy na poszerzanie oferty dla chorzowian. W zeszłym oddaliśmy do użytku budynki przy ul. Kościuszki i ul. Truchana - wskazuje Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa - Do budynku przy ul. Karola Miarki mieszkańcy - zgodnie z planem - będą mogli wprowadzić się już za 2 lata.

Największa jak do tej pory inwestycja w mieszkania komunalne kosztować będzie ponad 17 milionów złotych z czego 45% kwoty pokryje Bank Gospodarstwa Krajowego.

Za te pieniądze powstaną mieszkania od najmniejszych lokali po M4 - tłumaczy Joanna Lekston-Grzyb, dyrektor PGM - część z nich będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wszystkie klatki schodowe budynku będą wyposażone w windy. Oprócz nich znajdą się też rowerownie, wózkownie i 13 miejsc garażowych. Poza budynkiem powstanie 59 miejsc postojowych.

26 lutego w siedzibie PGM odbyło się podpisanie umowy z konsorcjum firm "BUDO-MAX" i "REKBUK", które przebudują budynek na potrzeby mieszkalne.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mariola Gidziela

    Dla mnie to największa głupota aby z tego budynku robić mieszkania. Brakuje szpitala w naszym mieście!!!! Jeden na Strzelców Bytomskich dla prawie całego Chorzowa. Ten budynek funkcjonował przez bardzo długo jako szpital!!! Komu zależało na jego zniszczeniu???

  • Wanda Sułkowska

    W Chorzowie jest niemała ilość mieszkań w zarządzie PGM, które można byłoby zasiedlić, ale po remoncie. Oglądałam taki lokal przy ulicy ks. Bogedaina. Koszt remontu - 65 tysięcy - w pełni z własnej kieszeni, potem wynajem. Te mieszkania, część w atrakcyjnej lokalizacji, warto na koszt miasta wyremontować i wtedy zaproponować wynajem.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.