Wiadomości z Chorzowa

260 tysięcy złotych już u chorzowskich gastronomów

  • Dodano: 2021-04-15 08:15, aktualizacja: 2021-04-14 11:31

Niemal 260 tysięcy złotych z tytułu opłat za tzw. "koncesję" wróciło już do właścicieli chorzowskich lokali gastronomicznych.

To pomoc, którą w styczniu zaproponował Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Skorzystało z niej 93 przedsiębiorców. Chorzów, jako jedno z pierwszych miast w Polsce, zdecydował się na zwrot pełnej, rocznej, uiszczanej w styczniu, opłaty za sprzedaż alkoholu w lokalu.

To są właśnie te obszary, w których miasto może wesprzeć dzisiaj branże, które mają ogromne problemy związane z pandemią koronawirusa i lockdownem. Oprócz zwolnienia z opłat koncesyjnych wciąż wspomagamy przedsiębiorców, proponując niższe stawki czynszu za lokale pozostające w naszych zasobach - wylicza Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

13 kwietnia Prezydent Kotala o sytuacji lokalnej gastronomii rozmawiał z właścicielami restauracji A'le Dobre w Chorzowie Batorym. Restauracja skorzystała z pomocy Urzędu Miasta. Pomimo pandemii A'le Dobre pracuje pełną parą oferując swoje - znane i bardzo lubiane przez chorzowian - dania na wynos i z dowozem.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • ZB

    Obrzydliwy widok!

  • Nie "ale dobre"

    Ale dobre, ha ha ha ha ha ha ha

  • Mimi

    Skoro pracują pełną parą to po co im wsparcie???!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.