Wiadomości z Chorzowa

44-latka chciała targnąć się na swoje życie. Pomoc przyszła w porę

  • Dodano: 2020-04-23 08:15, aktualizacja: 2020-04-23 06:59

Dzięki doskonałej współpracy i koordynacji działań przez dyżurnego chorzowskiej komendy, mieszkanka miasta jest już bezpieczna. Kobieta chciała targnąć się na swoje życie.

44- latka została otoczona opieką i udzielono jej pomocy lekarskiej

Dyżurny chorzowskiej komendy otrzymał informację z wrocławskiego Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratowniczego, że prawdopodobnie mieszkanka Chorzowa może targnąć się na swoje życie. Dysponując jedynie imieniem, nazwiskiem oraz nr telefonu niezwłocznie podjął działania zmierzające do ustalenia możliwego miejsca pobytu, jednocześnie cały czas próbując nawiązać kontakt telefoniczny. Opierając się na dostępnych bazach policyjnych i poza policyjnych ustalił pełne dane oraz prawdopodobne miejsce pobytu kobiety informacja ta niezwłocznie trafiła do wszystkich patroli w mieście. Jako pierwsi na miejsce dotarli mundurowi z chorzowskiej drogówki, którzy przy wsparciu strażaków weszli do mieszkania, niestety nikogo tam nie było. Równolegle sprawą zajęli się również poszukiwacze z chorzowskiej komendy. Dzięki szybkiej reakcji i ogromnemu zaangażowaniu mundurowych z chorzowskiego garnizonu dotarli oni do desperatki i nie dopuścili do tragedii. Kobieta trafiła pod właściwą opiekę.  

Pamiętaj!

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia !

POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajdziesz na stronie www.POKONACKRYZYS.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.