Wiadomości z Chorzowa

W maju rozpocznie się gruntowna przebudowa ul. Hajduckiej w Chorzowie

 • Dodano: 2020-04-22 11:00

Od połowy stycznia w Chorzowie trwa przebudowa ul. 3 Maja. Niebawem rozpoczną się prace w innej części miasta. W ubiegłym tygodniu w siedzibie spółki Tramwaje Śląskie S.A. podpisano umowę z generalnym wykonawcą prac modernizacyjnych ulicy Hajduckiej. Prace rozpoczną się w maju.

Gruntowna przebudowa ul. Hajduckiej w Chorzowie wraz z modernizacją torowiska tramwajowego to wspólna inwestycja spółki Tramwaje Śląskie S.A. i Urzędu Miasta Chorzów.

– Kolejny raz nasza Spółka działa wspólnie z władzami Chorzowa, by przy jednym remoncie gruntownie odmienić fragment miasta. Mamy na tym polu już kilka sukcesów i jestem przekonany, że zarówno toczące się prace na ul. 3 Maja, te które niebawem ruszą na ul. Hajduckiej i te, które chcemy rozpocząć wkrótce na ul. Powstańców, również przyniosą wielkie, pozytywne zmiany, a pasażerowie tramwajów, mieszkańcy Chorzowa i kierowcy po zakończeniu prac będą zadowoleni z efektów – powiedział Bolesław Knapik, prezes Zarządu Spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Wspólne postępowanie przetargowe wyłoniło generalnego wykonawcę, którym jest firma SILESIA INVEST z Gliwic. W czwartek 16 kwietnia w siedzibie Spółki w Chorzowie podpisana została umowa na zakres tramwajowy inwestycji. Ze strony tramwajowej Spółki umowę podpisał Prezes Bolesław Knapik, zaś ze strony SILESIA INVEST Prezes Zarządu Jarosław Szmitka.

– Dzień wcześniej podpisaliśmy umowę z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów w Chorzowie na realizację części drogowej, także w zasadzie możemy startować. Przed nami jeszcze trochę formalności, ale myślę, że na początku maja wejdziemy na plac budowy. Pragnę podkreślić, że jesteśmy generalnym wykonawcą prac także na ul. 3 Maja i cieszę się, że będziemy mogli realizować w Chorzowie kolejne zlecenie – powiedział Prezes Szmitka.

W ramach tramwajowej części inwestycji m.in.:

 • zdemontowana zostanie stara infrastruktura torowa i sieciowa,
 • usunięta dotychczasowa podbudowa,
 • nastąpi budowa systemu odwodnienia,
 • przebudowa sieci teletechnicznych a następnie ułożone nowe warstwy konstrukcyjne,
 • podbudowa i samo torowisko,
 • budowa peronów przystankowych,
 • ułożenie części nawierzchni jezdni i chodników oraz posadowienie nowych słupów trakcyjno-oświetleniowych
 • oraz montaż nowej sieci trakcyjnej.

Zadanie obejmuje ok. 1700 metrów toru pojedynczego.

Zakres drogowy inwestycji obejmuje m.in.: przebudowę wodociągu, kanalizacji, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnych, a także wykonanie konstrukcji chodników, wjazdów do posesji oraz jezdni. Na realizację tej części prac wykonawca ma 18 miesięcy od dnia podpisania umowy, zaś część tramwajowa ma być gotowa 6 miesięcy wcześniej. Całkowita wartość inwestycji wynosi 18,6 mln zł netto.

Zadanie pn. "Modernizacja torowiska tramwajowego w ul. Hajduckiej w Chorzowie" jest jednym z zadań "Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie UE 2014-2020.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj »

 • Slawek

  Najlepiej jak na nowo bedzie kostka brukowa wiec za pare miesiecy znow jakas firma silnie powiazana z panujacym urzedem miasta bedzie sie mogla napoic.

 • Qwerty

  3 maja od strony katowickiej ma zastój bo podobno podwykonawca gra w kulki

 • szary

  Nareszcie!!!!

 • Sławek

  Kiedy MZUIM otworzy Mazurską wreszcie? NIC TAM SIE NIE DZIEJE OD TYGODNI !

 • Chorzowianie

  A czy MZUIM Chorzów pracuje czy urzędnicy wyjechali sobue wszyscy na działki? Pytam bo na maile po tygodniu nikt nie odpowiada. Wszędzie wszystko rozgrzebane i niedokończone: ulica Kościuszki remont trwa prawie rok. To samo na Mazurskiej ile to jeszcze będzie trwało kiedy w końcu otworzycie tą Mazurską? dość mamy jeżdżenia objazdami!!! Za wszystko się biorą, razgrzebią anic nie skończone. Na stronie www MZUIM CHORZÓW żadnej informacji. Granda!!!

 • LENI 234

  To jest NORMALKA w decyzjach podejmowanych przez Spolke Tramwajowa,ktora wybiera NAJTANSZYCH wykonawcow robot.Przykladem tego jest fakt jaki byl w Bytomiu przy Pogodzie w kierunku Placu Sikorskiego-przebudowa ul.Katowickiej.Firma bedaca Generalnym wykonawca grala w "kulki" a Tramwaje Slaskie musialy na koniec dac do wykonczenia tych robot swoich facowcow do wykonczenia prac ,po " bajzlu" jaki zrobil Z.ca Prezydenta miasta Bytomia.zagrazajac Spoce Tramwajowej ze wystapi o jej rozwiazanie.Szkoda .ze do tego nie doszlo,bo w tej Spolce rzadzi PAN I WLADCA na ktorego nie ma mocnych,"Szerokie plecy" jak za Komuny.

 • Grażyna

  A co z remontem na ulicy 3 Maja? Tam się nic nie dzieje. Widzę to z okna przy ul. Krakusa. Za to Rzeźnia już wysprzatana.

 • Mieszkaniec

  To chyba mieszkosz na parterze że nic nie widzisz a rzeźnia i tak straszyła to teraz tam może coś postawia

 • Yamah

  Najlepiej klocka !

 • Ciszowianka

  Niby ma tam powstac nowy budynek będzie hotel razem zabytkowymi budynkami kompleks

 • Yo

  Dzieje sie na odcinku Składowa- Piaśniki.

 • Hsg

  Ok, ale od katowickiej do Floriańskiej jest wszystko rozkopane i nic się nie dzieje, nikt tam nie pracuje, po co to rozkopali, tylko ludziom życie utrudnili

 • Chorzowianin

  Kup se domek w [...]ziburgu to będziesz zadowolona

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.