24 listopada rozpoczyna się przebudowa przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Radoszowskiej w Rudzie Śląskiej. Odcinek zostanie zamknięty, a kierowców czekają objazdy.
Utrudnienia na ul. Radoszowskiej – start ważnej przebudowy
24 listopada rusza przebudowa przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Radoszowskiej, tuż przy granicy Chorzowa i Rudy Śląskiej. Ze względu na zakres prac fragment ulicy w rejonie przejazdu zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Zmiana dotknie wielu kierowców, którzy na co dzień korzystają z tego połączenia między Chorzowem a Rudą Śląską.
Objazdy i nowa organizacja ruchu
Na czas robót wprowadzono objazd prowadzący ulicami Stefana Batorego oraz Oświęcimską, co pozwoli utrzymać komunikację pomiędzy oboma miastami. Prace mają potrwać do 12 grudnia 2025 roku, a ich celem jest poprawa bezpieczeństwa i płynności przejazdu. Nowa organizacja ruchu zostanie także uwzględniona w nawigacji Waze dzięki współpracy MZUiM Chorzów z firmą Google w ramach programu „Waze dla Miast”.
Co to oznacza dla kierowców?
Mieszkańcy Chorzowa powinni przygotować się na możliwe spowolnienia oraz większy ruch na ulicach wyznaczonych jako objazd. Choć utrudnienia potrwają kilkanaście dni, efekt prac przyniesie poprawę przejazdu na kluczowym odcinku łączącym oba miasta.