Wiadomości z Chorzowa

Przetarg na przebudowę ulicy Hajduckiej został rozstrzygnięty!

  • Dodano: 2020-04-09 08:15, aktualizacja: 2020-04-09 06:48

Wykonawcą robót będzie firma Silesia Invest. Za prawie 23 miliony złotych przebudowane  zostanie torowisko i droga całej ulicy Hajduckiej, ale też fragment Alei Bojowników o Wolność i Demokrację.

Zmodernizowane torowisko, oświetlenie drogowe, miejsca parkingowe i peron przystankowy

W ciągu 1,5 roku zmodernizowane zostanie torowisko wraz z trakcją, oświetlenie drogowe, powstaną nowe miejsca parkingowe oraz wykonany zostanie nowy peron przystankowy przy domu działkowca. Będzie on dwustronny, przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przebudowie ulegnie także niebezpieczne do tej pory skrzyżowanie ul. Hajduckiej z Aleją BOWiD. W tym miejscu stanie sygnalizacja świetlna.

To kolejna bardzo ważna ulica, którą przebudujemy wraz z Tramwajami Śląskimi - wskazuje Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa - Przebudowywana jest przecież także ulica 3 Maja, a w niedalekiej przyszłości będziemy informować o modernizacji ulicy Powstańców.

Niebawem nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą przebudowy ulicy Hajduckiej.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • TLS handshake

    Kolejna z ważniejszych ulic w Chorzowie zostanie rozkopana na nie wiadomo jak długo (1,5 roku- ahaaa ), gdzie większość tego czasu prace będą posuwały się w ślimaczym tempie a jak czas będzie się kończył to odwalimy fuszere byle zdążyć ( patrz: przejście podziemne przy Metalowców). Ciekawe kiedy skończą się prace na Kościuszki w rejonie Lidla(wiecznie rozkopane chodniki).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.