Nowy rozkład Kolei Śląskich od 14 grudnia. Nowe połączenia przez Chorzów

Czas czytania: 2 min.

14 grudnia wchodzi nowy rozkład Kolei Śląskich. Pojawia się połączenie Chorzów Batory – Chorzew-Siemkowice oraz dogodne przesiadki z Chorzowa w stronę Łodzi, Katowic i Gliwic.

Nowe połączenia kolejowe przez Chorzów od 14 grudnia

Od 14 grudnia w życie wchodzi nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich, który przynosi ważne zmiany dla mieszkańców Chorzowa i całej aglomeracji. Najistotniejszą nowością jest uruchomienie połączenia Chorzów Batory – Chorzew-Siemkowice. Linia połączy Śląsk z północną częścią regionu oraz województwem łódzkim, oferując aż 8 par pociągów kursujących każdego dnia.

Wygodna alternatywa dla kierowców

Dla wielu mieszkańców Chorzowa nowe połączenia mogą stać się realną alternatywą dla podróży samochodem. Regularne kursy i dobre skomunikowanie z innymi liniami pozwolą szybciej i wygodniej dotrzeć do pracy, szkoły czy na uczelnię.

Dogodne przesiadki na kluczowych stacjach

Pociągi zatrzymują się również na przystankach Chorzów Uniwersytet i Chorzów Miasto. Dzięki temu pasażerowie zyskają wygodne przesiadki m.in. w kierunku Łodzi, Katowic czy Gliwic, co znacząco zwiększy możliwości podróży z naszego miasta.

Nowy rozkład to szansa na rozwój transportu publicznego w Chorzowie. Jak oceniacie wprowadzone zmiany? Podzielcie się opiniami w komentarzach i sprawdźcie kolejne informacje z miasta na mojchorzow.pl.

Sara Synowiec
Źródło: Szymon Michałek FB

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe