Wiadomości z Chorzowa

Pomimo pandemii policjanci z drogówki pracują jak zawsze

  • Dodano: 2020-04-22 08:00, aktualizacja: 2020-04-22 08:03

Policjanci z drogówki nadal prowadzą także kontrole trzeźwości, sprawdzają czy kierowcy z okazji mniejszego ruchu zbyt szybko nie jeżdżą, a także kontrolują czy w środkach komunikacji zbiorowej jest dopuszczalna liczba pasażerów.

Jak aktualnie przebiega sprawdzanie stanu pojazdu, dokumentów czy stanu trzeźwości? 

Nie zmienia się wiele, ale policjanci muszą być bardziej ostrożni.


Może się wydawać, że na ulicach panuje mniejszy ruch, jednak w Chorzowie nadal dochodzi do wypadków czy kolizji drogowych. Dlatego apelujemy o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Nie dają nam również „odpocząć od siebie” pijani kierowcy i Ci, którzy pomimo zakazów wsiadają za kółko. Stan osobowy policjantów, którzy obsługują zdarzenia drogowe w dalszym ciągu jest taki sam jak w poprzednich miesiącach, choć doszły im jeszcze dodatkowe zadania związane z stanem jaki obecnie panuje. Policjanci z drogówki nadal prowadzą także kontrole trzeźwości, sprawdzają czy kierowcy z okazji mniejszego ruchu zbyt szybko nie jeżdżą, a także kontrolują czy w środkach komunikacji zbiorowej jest dopuszczalna liczba pasażerów. Dla bezpieczeństwa swojego i każdego kierowcy, który jest kontrolowany policjanci używają do badania trzeźwości urządzeń wyposażonych w jednorazowe ustniki. Kierowca osobiście otwiera zapakowany ustnik oraz wkłada go do urządzenia. Po wykonaniu badania, sam usuwa ustnik. Policjanci ich nie dotykają. Przy okazji informujemy, że mundurowi nie dają wiary zapewnieniom kierowców, że alkohol w organizmie pojawia się na skutek używania środków do dezynfekcji rąk.

Jak aktualnie przebiega sprawdzanie stanu pojazdu, dokumentów czy stanu trzeźwości? Nie zmienia się wiele, ale policjanci muszą być bardziej ostrożni.

1. W czasie kontroli dokumentów policjanci mogą założyć rękawiczki i skorzystać ze środka do dezynfekcji rąk.
2. Do sprawdzenia trzeźwości kierowcy wykorzystywane są urządzenia z jednorazowymi ustnikami.
3. Jeśli policjanci mają podejrzenia, że mają do czynienia z osobą zakażoną koronawirusem, dalsze działania przeprowadzają w zgodzie z wytycznymi inspektora sanitarnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również