Wiadomości z Chorzowa

Przetarg na remont ul. Hajduckiej w Chorzowie ogłoszony

 • Dodano: 2019-11-14 08:15, aktualizacja: 2019-11-14 08:19

Przetarg na modernizację ulicy Hajduckiej został ogłoszony przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów oraz spółkę Tramwaje Śląskie.

Prace będą obejmować przebudowę ul. Hajduckiej od al. Bojowników o Wolność i Demokrację (okolice Domu Działkowca), aż do skrzyżowania z ul. Wolności.

Zmodernizowana zostanie jezdnia, torowisko, miejsca postojowe i chodniki. Zakres prac obejmie także przebudowę sieci kanalizacyjnej, wodociągowej i teletechnicznej. Wzdłuż ulicy powstanie nowe oświetlenie.

Termin składania ofert w przetargu mija 16 grudnia. Potem nastąpi wyłonienie wykonawcy i podpisanie z nim umowy. Od tego momentu wykonawca będzie mieć 19 miesięcy na wykonanie prac.

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • cykliczna

  Uwzględnijcie też proszę rowerzystów! - to najlepsza droga z tej strony Chorzowa na Tysiąclecie. Nie trzeba ścieżki, byle był dobry asfalt po obu! stronach torów.

 • Płuca

  Czy można też prosić o jakąkolwiek roślinność umniejszająca ten beznadziejnie rynnowy charakter tej części Hajduckiej? Jakie powietrze mają tam ludzie mieszkający?!

 • leni234

  Jak dobrze pojdzie to prace nie rozpoczna sie wczesniej jak w 2023 roku i potrwaja okolo 2 i pol roku.

 • Mojkotr

  Ludzie opanujcie się Po tej drodze nie da się jeździć Uważam że nauczyciele nie zarabiają mało a ulica i jej remont jest jak najbardziej potrzebny

 • Wspólny Chorzów

  Ciekawe co byś powiedział jako nauczyciel, który nie dostał wypłaty w grudniu! Ale też zgadzam się z Tobą, że Hajducka błaga o remont.

 • Roman

  Przecież miłościwie nam panujący rząd zapewne pomoże w realizacji tej inwestycji w trosce o jakość życia suwerena. Ps.Prosze o info czy została już zamontowana w którymś z e starszych budynków winda co byloznaczaca zapowiedzią poprawiania komfortu życia obywateli. U mnie jeszcze takiej nie ma .

 • Wspólny Chorzów

  UM ogłasza przetarg nie zważając na protesty mieszkańców z Alei oraz problemy z pozwoleniem na budowę. Komu tak zależyna wydawaniu kolejnych pieniędzy, kiedy kasa miasta świeci pustkami, a na koniec roku nie ma pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli?!?

 • Gosc

  Znając tempo rozstrzygania przetargu to nie prędzej ruszy remont jak w połowie 2020 r.

 • Kierowca

  Remont ul. Hajduckiej jak najbardziej ale w jednym czasie dwóch głównych ulic w Chorzowie to bedzie tragedia z jazdą korki będą jeszcze większe

 • Ggg

  To nie będzie w jednym czasie, zanim rozstrzygnie się przetarg to może minąć 2-3 lata jak w przypadku przetargu na remont 3 mają.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.