Wiadomości z Chorzowa

5 tys. zł grzywny za spowodowanie kolizji

  • Dodano: 2022-04-12 06:30, aktualizacja: 2022-04-12 06:43

Sprawca sobotniej kolizji, został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł.

Policjanci z chorzowskiej drogówki apelują do kierujących o przestrzeganie przepisów. Nie zawsze też trzeba bezgranicznie wierzyć nawigacji, a wykonując sugerowany manewr należy zachować szczególną ostrożność.

W sobotę około godziny 13 dyżurny chorzowskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów na ul Katowickiej. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol drogówki. Choć na pierwszy rzut oka zdarzenie wyglądało bardzo poważnie to na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak ustalili policjanci 33-letni mieszkaniec Bytomia jadąc ul Katowicką w kierunku Katowic w pewnym momencie postanowił zawrócić, nie zważając na przepisy oraz innych uczestników ruchu swoim manewrem doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym 74-latkiem. Na szczęście nikomu się nic nie stało. Nieodpowiedzialny 33-latek tłumaczył się, że w trakcie jazdy korzystał z nawigacji i gdy usłyszał komunikat "zawróć" to po prostu tak zrobił. Za popełnione wykroczenie został on ukarany mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • error 404

    Człowiek upośledzony przez technikę, który nie rozwinął umiejętności myślenia, bo był zajęty obsługą smartfona od 10 roku życia, lub prościej mówiąc głupek i [...].

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również