Wiadomości z Chorzowa

6 lokalizacji, 1 tramwaj - czyli Noc Muzeów w Chorzowie - już w najbliższą sobotę!

  • Dodano: 2022-05-13 06:15, aktualizacja: 2022-05-13 06:30

6 lokalizacji, 1 tramwaj czyli Noc Muzeów w Chorzowie! Tegoroczna noc muzeów odbędzie się już w najbliższą sobotę tj. 14 maja.  

Hasłem przewodnim jest MIASTO OGNIA I BLASKU.

Jednym ze szlaków do zwiedzania jest Urząd Miasta w Chorzowie, a dokładniej przygotowano nocne zwiedzanie urzędu.

Podczas nocnego zwiedzania urzędu będzie można zobaczyć witraże (Hutnik, Chemik, Górnik) na dużej sali sesyjnej, witraże przedstawiające obraz naszego miasta – handel, przemysł, górnictwo, hutnictwo, ale także balkon na sali sesyjnej. Do zwiedzania przygotowano miejsca często niedostępne na co dzień dla mieszkańców. Co ważne, zgłoszenia przyjmowane są na adres mailowy: zwiedzanie@chorzow.eu lub telefonicznie 795 414 816. Startujemy o 17:00.

Kolejną lokalizacją jest Muzeum Hutnictwa. Przygotowano zwiedzanie wystawy stałej „KRÓLESTWO ŻELAZA”. Ponadto zabawy z ogniem - czyli hutnicza strefa warsztatowa, akademia małego hutnika - o tym jak zostać hutnikiem/hutniczką i projekcja hutniczych filmów archiwalnych i współczesnych. Wieczorem, przed wejściem do Muzeum Hutnictwa odbędzie się nowoczesny pokaz fireshow z elementami pixelshow.

Zwiedzić będzie można także Oddział Historii Miasta i Regionu i Lofty Kościuszko. W tych miejscach również przygotowano moc atrakcji.  

Podczas Nocy Muzeów będzie okazja do przejechania się nocnym tramwajem i zobaczenia mobilnej galerii sztuki czyli obrazów Piotra Naliwajki, a także spotkania się z samym artystą. Bezpłatny tramwaj pojedzie trasą przez ulicę Wolności, Powstańców, Rynek i zatrzyma się przy Muzeum Hutnictwa – Oddziale Historii Miasta i Regionu.


Na wybrane wydarzenia konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 32 704 96 31 w godzinach pracy Muzeum. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również