Wiadomości z Chorzowa

900 "Jedenastek" na Stadionie Śląskim

  • Dodano: 2011-11-11 20:45, aktualizacja: 2011-12-20 21:24

Około dwóch tysięcy osób, a w tym 900 "jedenastek", odwiedziło Stadion Śląski 11 listopada. Wszystko po to, by wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu, zorganizowanym z okazji Święta Niepodległości!

 

"Jedenastki na Śląskim", bo taką nazwę nosiła impreza, przyciągnęły wielu mieszkańców okolicznych miast. Tak ogromnym zainteresowaniem zaskoczeni byli wszyscy - organizatorzy happeningu, przez cały czas jego trwania, mieli dosłownie pełne ręce roboty!

 

Impreza rozpoczęła się muzyką, serwowaną przez DJ'a, o godzinie 14:00 na boisku rezerwowym. Już wtedy tworzyła się długa kolejka, chcących odebrać darmowy kupon na grochówkę oraz balony w kolorach narodowych i dopisać do listy swojego maila, na który przesłane zostanie pamiątkowe zdjęcie.

Około godziny 15:00 przybyli uczestnicy ustawili się na przygotowanych miejscach na murawie, dzięki czemu utworzyli tzw. "żywą datę" - 11.11.11. Temu niezwykłemu widokowi z podnośnika wykonano pamiątkowe zdjęcie.

 

Zdjęcie: www.stadionslaski.pl

 

W czasie wydarzenia rozmawialiśmy też z organizatorami, których zapytaliśmy o kilka szczegółów:

 

Skąd wziął się tak nietypowy pomysł na obchody Święta Niepodległości?
Chcieliśmy zorganizować coś nietypowego na uczczenie święta narodowego, uznaliśmy, że spróbujemy zorganizować taki happening. Słyszeliśmy sporo krytycznych komentarzy, że to się nie uda, dlatego nie spodziewaliśmy się między innymi takiej frekwencji. To zupełnie przerosło nasze oczekiwania! Jak jednak widać, ludzie mają dość poważnych marszów i składania kwiatów pod pomnikami. Okazało się, że jest ogromne zapotrzebowanie na akurat taki typ imprez! Święto Niepodległości powinno kojarzyć się z radością, co też było jedną z idei naszej inicjatywy.

 

Na pewno naszych czytelników zainteresuje sam proces organizacji tego wydarzenia...
Oczywiście Stadion Śląski przygotował to wszystko własnymi środkami. Przez media takie jak Facebook impreza ta została nagłośniona, tak też zebraliśmy wolontariuszy do plakatowania parku i innych prac organizacyjnych. Generalnie wszyscy tutaj są wolontariuszami.

 

Czy możemy liczyć na podobne happeningi w przyszłości?
Cały czas nad tym pracujemy! Bardzo chcielibyśmy, żeby tutejszy stadion był całkowicie otwarty dla społeczeństwa, żeby jak najwięcej ludzi nas odwiedzało. Mamy w planie imprezy i dla starszych, dla dzieci i młodzieży, a nawet dla seniorów... Rozmawiałam z kilkoma osobami, wszystkie przyznały, że jest zapotrzebowanie na takie imprezy. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że mimo że skończyły się już talony na grochówkę i wszystkie zapasy balonów, to ludzie i tak stoją w kolejce, by podać swojego maila i uczestniczyć w wydarzeniu.

 

Uczestnicy imprezy mieli także okazję obejrzeć występ grupy cheerleaderek, prezentację drużyny futbolowej i militariów. Całość natomiast zwieńczył pokaz sztucznych ogni.

 

Co myślicie o tego typu akcjach? W jakich happeningach najchętniej wzięlibyście udział? Zapraszamy do zamieszczania opinii w komentarzach!

 

 

Pokaż na mapie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również