Wiadomości z Chorzowa

Akcja "Bezpieczny Rower" w Parku Śląskim

  • Dodano: 2020-07-22 06:30, aktualizacja: 2020-07-22 06:43

W ramach akcji BEZPIECZNY ROWER, chorzowscy policjanci wzięli udział w evencie profilaktycznym. Przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich użytkowników jednośladów i powstało, by każda wakacyjna podróż była radosnym i bezpiecznym wspomnieniem.

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii bezpieczny dla użytkowników. Aby bezpieczeństwo było zachowane w każdym aspekcie należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów, a także wzajemnej życzliwości wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów. Akcja profilaktyczna została przeprowadzona w bliskim sąsiedztwie Parku Śląskiego, gdzie miłośników jednośladów jest najwięcej. Policjanci przypominali rowerzystom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz zwracali uwagę na zmiany w przepisach ruchu drogowego. Dodatkowo struże prawa z chorzowskiej drogówki przypominali wszystkim, jak ważne jest prawidłowe postępowanie w celu przeciwdziałania pandemii wirusa  COVID-19.

ZOBACZ NAGRANIE

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Tak jest

    "Zachowanie samych rowerzystów". To co wyczyniają pseudo rowerzyści w Parku Śląskim woła o pomstę do nieba. Omijam parkowe aleje bo jeszcze mi życie miłe. Kiedyś ludzie jeździli dla rekreacji z kulturą i z głową teraz jedzie taki oszołom przez cały park, tam i z powrotem na wariata bo kupił sobie rowerek za parę klocków i musi się wyładować po całym dniu pracy w jakiejś korporacji gdzie jest nikim.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.