Wiadomości z Chorzowa

Akcja "Bezpieczny Rower" w Parku Śląskim

  • Dodano: 2020-07-22 06:30, aktualizacja: 2020-07-22 06:43

W ramach akcji BEZPIECZNY ROWER, chorzowscy policjanci wzięli udział w evencie profilaktycznym. Przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich użytkowników jednośladów i powstało, by każda wakacyjna podróż była radosnym i bezpiecznym wspomnieniem.

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii bezpieczny dla użytkowników. Aby bezpieczeństwo było zachowane w każdym aspekcie należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów, a także wzajemnej życzliwości wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów. Akcja profilaktyczna została przeprowadzona w bliskim sąsiedztwie Parku Śląskiego, gdzie miłośników jednośladów jest najwięcej. Policjanci przypominali rowerzystom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz zwracali uwagę na zmiany w przepisach ruchu drogowego. Dodatkowo struże prawa z chorzowskiej drogówki przypominali wszystkim, jak ważne jest prawidłowe postępowanie w celu przeciwdziałania pandemii wirusa  COVID-19.

ZOBACZ NAGRANIE

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Tak jest

    "Zachowanie samych rowerzystów". To co wyczyniają pseudo rowerzyści w Parku Śląskim woła o pomstę do nieba. Omijam parkowe aleje bo jeszcze mi życie miłe. Kiedyś ludzie jeździli dla rekreacji z kulturą i z głową teraz jedzie taki oszołom przez cały park, tam i z powrotem na wariata bo kupił sobie rowerek za parę klocków i musi się wyładować po całym dniu pracy w jakiejś korporacji gdzie jest nikim.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.