Wiadomości z Chorzowa

Bądź bezpieczny na drodze! Za nami spotkanie z seniorami

  • Dodano: 2023-02-22 06:45, aktualizacja: 2023-02-22 07:12

W miniony poniedziałek w siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie odbyła się prelekcja pn. „Bądź bezpieczny na drodze”.

Spotkanie, które dedykowane było chorzowskim seniorom poprowadził aspirant Lucjan Pokorski z chorzowskiej drogówki. W prelekcji wzięli również udział funkcjonariusze Straży Miejskiej i przedstawiciele Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.

Spotkanie odbyło się przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie, gdzie znajduje się siedziba Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Tematyką wydarzenia było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Prowadzący przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno wśród kierowców, jak i pieszych. Omówiony został stan bezpieczeństwa na chorzowskich drogach w 2022 roku. Ponadto przybliżono uczestnikom obowiązujący taryfikator mandatów karnych za podstawowe wykroczenia drogowe. Zostały również przedstawione zmiany w chorzowskiej infrastrukturze drogowej w związku ze zmianami przepisów. W spotkaniu uczestniczyło 40 seniorów z naszego miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również