Wiadomości z Chorzowa

Bezpieczne ferie w Miejskim Domu Kultury Batory z chorzowskimi dzielnicowymi

 • Dodano: 2022-02-18 06:30, aktualizacja: 2022-02-18 06:43

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc unikać? - to niektóre z pytań, na które odpowiadali dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Chorzowie podczas spotkania z dziećmi w Miejskim Domu Kultury Batory.

„Bezpieczne ferie 2021” - policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie

Spotkanie było również świetną okazją do przypomnienia o zasadach obowiązujących na stokach w związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Dzielnicowi kontynuują cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą poświęcony bezpieczeństwu w czasie wolnych od zajęć szkolnych. Tym razem Policjanci rozmawiali z dziećmi spędzającymi ferie w ramach zorganizowanego wypoczynku w chorzowskim Domu Kultury Batory. Funkcjonariusze tłumaczyli jakie zachowania szczególnie zimą mogą być groźne dla zdrowia czy nawet życia.

Policjanci przypominali dzieciom dobre rady na zimowe eskapady:

 • Wychodząc z domu ubierz się ciepło. Załóż kurtkę, czapkę, szalik i rękawiczki. Pamiętaj o odblaskach będziesz lepiej widoczny na drodze.Na łyżwach jeździj tylko na lodowisku. Wchodzenie na zamarznięte rzeki czy stawy jest bardzo niebezpieczne.
 • Na sankach zjeżdżaj z górki położonej z dala od jezdni i samochodów. Pamiętaj, że przywiązywanie sanek do samochodu jest zabronione.
 • Uważaj by w trakcie zabawy śnieżkami nie wyrządzić komuś krzywdy. Kulki ze zlodowaciałego lodu i kamieni są zabronione.
 • Nie przechodź pod zwisającymi z dachu soplami, ani ich nie strącaj.
 • Na wycieczkę zabierz naładowany telefon komórkowy, w razie wypadku wezwij pomoc.
 • Kiedy jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi nieznajomym. Nie nawiązuj kontaktu z obcymi, nie podawaj swojego adresu zamieszkania.
 • Zachowaj zasady bezpieczeństwa w sieci. Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie.
 • Nie baw się zapałkami. Włączanie kuchenki gazowej czy rozpalanie w piecu pozostaw dorosłym.
 • Gdy zobaczysz leżącą na mrozie osobę zadzwoń pod numer 112.

W trakcie zajęć dzielnicowi poruszyli także tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem w górach i na nartach, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili się z swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania.

Komentarze (1)    dodaj »

 • Nauczyciel

  Jeszcze zapomnieli o jednym pkt: gdy widzisz policjanta łamiącego prawo nagrywaj go, ale uważaj żeby się potem nie okazało że pobiłeś jego kolano swoją głową.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również