Wiadomości z Chorzowa

Bezpieczny długi weekend na śląskich drogach

  • Dodano: 2021-11-16 06:00, aktualizacja: 2021-11-16 06:36

Za nami kolejny długi weekend listopadowy związany z obchodami Święta Niepodległości.

Długi i na szczęście bezpieczny, bo nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym

Od 11 do 14 listopada w 10 wypadkach rannych zostało 11 osób. Policjanci zatrzymali też 75 nietrzeźwych kierujących.

Jak w każdy przedłużony weekend nad bezpieczeństwem na drogach czuwali policjanci. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie innych przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Miniony weekend z pewnością możemy zaliczyć do tych bezpiecznych. W jego trakcie nie odnotowaliśmy wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Na drogach naszego województwa doszło do 503 kolizji i 10 wypadków, w których rannych zostało 11 osób. Mundurowi zatrzymali też 75 nietrzeźwych kierujących.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze. Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych, a do pieszych o noszenie elementów odblaskowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również