Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Bike & Ride w Chorzowie. Powstał parking na blisko 100 rowerów

  • Dodano: 2019-07-12 09:00, aktualizacja: 2019-07-12 11:20

Droga do pracy czy szkoły będzie łatwiejsza, a rower bezpieczniejszy. W Chorzowie pod estakadą otwarto nowy parking dla rowerów – pierwszy tak duży w tym mieście, bo jest tu aż 98 miejsc postojowych. 

Z roweru do autobusu lub tramwaju

Mieszkańcy Chorzowa mogą teraz na własny rowerze podjechać na parking i tutaj bezpiecznie go zostawić, a w dalszą drogę uda się komunikacją publiczną. Bike & Ride mieści się tuż obok Centrum Przesiadkowego gdzie krzyżują się linie tramwajowe i autobusowe, które kursują w kierunku Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej czy Siemianowic Śląskich. 

- Mamy nadzieję, że to jeszcze bardziej zachęci mieszkańców Chorzowa, aby korzystać z rowerów w codziennym transporcie. To jest miejsce wyjątkowe – rynek, w którym krzyżują się szlaki komunikacyjne z każdej dzielnicy Chorzowa. Parking jest pod dachem, jest ogrodzony i monitorowany, więc zostawiony tu rower, który często jest sporej wartości, będzie tu bardziej bezpieczny – wskazuje Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Na nowym parkingu są także dwie stacje naprawcze dla rowerów, a tuż obok stacja rowerów miejskich. Parking to ostatni element budowy Centrum Przesiadkowego i Infrastruktury Towarzyszącej. Łączny koszt inwestycji to 40 mln złotych, większość tej kwoty pochodzi z funduszy unijnych.

Ścieżką rowerową prosto na parking

Chorzowscy urzędnicy podkreślają, że do parkingu można już dojechać ścieżką rowerową z Katowic i Siemianowic nie schodząc z roweru. Dodają, że oddana została już jej ostatnia część  łącząca wschodnie tereny miasta z parkingiem pod estakadą. Wykonana infrastruktura rowerowa zostanie oświetlona przez 16 słupów oświetleniowych, a istniejący słup podtrzymujący trakcję z okresu przedwojennego przeprojektowano na stylizowaną lampę.

Zobacz także

5 333905 informacje_informacja_komentarze_dodaj (pl) 214453 T Zgloszenie komentarza (aktualnosci) do moderacji redakcja@swiony.pl 1 N 3 N N T #id awatara (moduł katalog) autor.awatar = .* #id uzytkownicka z facebooka autor.fbid = .* 200120 informacja (pl) 200120 informacja (pl) T redakcja@mojchorzow.pl redakcja@mojchorzow.pl Twój komentarz został opublikowany Witamy serdecznie Z przyjemnością informujemy, iż Twój komentarz do artykułu "{#informacja#}" został opublikowany w portalu mojChorzow.pl. Wszystkie komentarze do artykułu są widoczne pod adresem: {#link#}#komentarze -- Pozdrawiamy, Redakcja portalu miasta Chorzów www.mojChorzow.pl auto redakcja@mojchorzow.pl redakcja@mojchorzow.pl Wysłano odpowiedź na twój komentarz Witamy serdecznie Z przyjemnością informujemy, iż wysłano odpowiedź na Twój komentarz "{#komentarz#}" do artykułu "{#informacja#}" w portalu mojChorzow.pl. Wszystkie komentarze do artykułu są widoczne pod adresem: {#link#}#komentarze -- Pozdrawiamy, Redakcja portalu miasta Chorzów www.mojChorzow.pl T 200520 T Redakcja {#nazwa_portalu#} redakcja@{#http_host#} Dodanie do newslettera {#nazwa_portalu#} Dzień dobry, Dziękujemy, że dodałeś swój adres e-mail do listy mailingowej! Dokończ rejestrację, klikając w ten link a otrzymasz: - wiarygodne wiadomości z życia Twojego miasta - przydatne informacje o trwających remontach i planowanych przerwach w dostawie energii lub wody - zapowiedzi i relacje z najciekawszych lokalnych wydarzeń Jeśli ta wiadomość została wysłana pod niewłaściwy adres, lub chcesz z rezygnować z otrzymywania newslettera, kliknij w ten link. -- Pozdrawiamy, Redakcja portalu {#nazwa_portalu#}