Warning: DOMDocument::loadXML(): xmlParseEntityRef: no name in Entity, line: 31 in /home/users/default/public_html/mojchorzow.pl/inkludy/funkcje/szablony.php on line 269

Warning: DOMDocument::loadXML(): xmlParseEntityRef: no name in Entity, line: 27 in /home/users/default/public_html/mojchorzow.pl/inkludy/funkcje/szablony.php on line 269
Bike & Ride w Chorzowie. Powstał parking na blisko 100 rowerów - Chorzów informacje

Wiadomości z Chorzowa

Bike & Ride w Chorzowie. Powstał parking na blisko 100 rowerów

  • Dodano: 2019-07-12 09:00, aktualizacja: 2019-07-12 11:20

Droga do pracy czy szkoły będzie łatwiejsza, a rower bezpieczniejszy. W Chorzowie pod estakadą otwarto nowy parking dla rowerów – pierwszy tak duży w tym mieście, bo jest tu aż 98 miejsc postojowych. 

Z roweru do autobusu lub tramwaju

Mieszkańcy Chorzowa mogą teraz na własny rowerze podjechać na parking i tutaj bezpiecznie go zostawić, a w dalszą drogę uda się komunikacją publiczną. Bike & Ride mieści się tuż obok Centrum Przesiadkowego gdzie krzyżują się linie tramwajowe i autobusowe, które kursują w kierunku Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej czy Siemianowic Śląskich. 

- Mamy nadzieję, że to jeszcze bardziej zachęci mieszkańców Chorzowa, aby korzystać z rowerów w codziennym transporcie. To jest miejsce wyjątkowe – rynek, w którym krzyżują się szlaki komunikacyjne z każdej dzielnicy Chorzowa. Parking jest pod dachem, jest ogrodzony i monitorowany, więc zostawiony tu rower, który często jest sporej wartości, będzie tu bardziej bezpieczny – wskazuje Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Na nowym parkingu są także dwie stacje naprawcze dla rowerów, a tuż obok stacja rowerów miejskich. Parking to ostatni element budowy Centrum Przesiadkowego i Infrastruktury Towarzyszącej. Łączny koszt inwestycji to 40 mln złotych, większość tej kwoty pochodzi z funduszy unijnych.

Ścieżką rowerową prosto na parking

Chorzowscy urzędnicy podkreślają, że do parkingu można już dojechać ścieżką rowerową z Katowic i Siemianowic nie schodząc z roweru. Dodają, że oddana została już jej ostatnia część  łącząca wschodnie tereny miasta z parkingiem pod estakadą. Wykonana infrastruktura rowerowa zostanie oświetlona przez 16 słupów oświetleniowych, a istniejący słup podtrzymujący trakcję z okresu przedwojennego przeprojektowano na stylizowaną lampę.

Zobacz także


Warning: DOMDocument::loadXML(): xmlParseEntityRef: no name in Entity, line: 32 in /home/users/default/public_html/mojchorzow.pl/inkludy/funkcje/szablony.php on line 269

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.