Wiadomości z Chorzowa

Boisko przy ul. Gagarina do remontu. MORiS Chorzów naprawi zniszczoną nawierzchnię

  • Dodano: 2022-04-03 17:15

Kilka dni temu pojawiły się w mediach doniesienia o zniszczonym boisku MORiS-u przy ul. Gagarina. Władze ośrodka wyjaśniają, co stanie się z nawierzchnią obiektu. Naprawa ma być natychmiastowa!

Do końca lutego na terenie Chorzowa Batorego możliwe było korzystanie z lodowiska, położonego na boisku o gumowej, sztucznej nawierzchni. Likwidacja ślizgawki i pogoda ujawniły, że stan boiska przy ul. Gagarina nie jest dobry, a pęknięcia i ubytki na tyle duże, że trzeba dokonać modernizacji w trybie pilnym.

Na medialne zarzuty, które pojawiły się w ostatnich dniach postanowiła odpowiedzieć dyrekcja MORiS Chorzów. Usłyszeliśmy oficjalne zapewnienie, że w związku z posezonowym zniszczeniem boiska tartanowego przy ul. Gagarina w Chorzowie Batorym dojdzie do naprawy w najbliższym czasie.

W chwili obecnej jesteśmy na etapie rozstrzygania postępowania przetargowego na naprawę boisk osiedlowych na terenie całego miasta Chorzów – przekonuje MORiS Chorzów.

Będzie remont nawierzchni boiska w Chorzowie Batorym

W trakcie zimy boisko przy KS Hajduki działało łącznie przez trzy miesiące. W tym czasie skorzystało z niego wielu chorzowian. W jednym momencie ślizgać się na lodowisku mogło 60 osób.

Jak zapewniają władze MORiS-u, technologia posadowienia lodowiska na boisku przy ul. Gagarina nie różniła się niczym od tej, stosowanej przez pięć sezonów na boisku tartanowym przy ul. 3-go Maja (ORLIK), gdzie nigdy nie odnotowano podobnych uszkodzeń nawierzchni jak w tym roku.

MORiS utrzymuje, że normalnym zjawiskiem było równomierne podnoszenie się płyty betonowej, która później pod wpływem wysokich temperatur osiadała.

Nigdy nie doszło do odspojenia w miejscach dylatacji a to wiąże się z nierównomiernym podnoszeniem płyty pod boiskiem i przerwaniem nawierzchni taranowej. Było to niemożliwe do przewidzenia na etapie tworzenia lodowiska. Chcąc cieszyć się zarówno lodowiskiem w okresie zimowym jak i boiskiem w okresie letnim, musimy dokonać modyfikacji technologii rozkładania lodowiska (dodatkowe zabezpieczenie podłoża), co już dzisiaj obiecujemy mieszkańcom w odniesieniu do następnego sezonu – przekonuje MORiS Chorzów.

Wiadomo również, że kilka boisk na terenie Chorzowa ma wkrótce przejść modernizację. Będą to:

  • boisko do piłki ręcznej - ul. Leśna – Odrzańska,
  • boisko do piłki ręcznej - ul. Brzozowa,
  • boisko do koszykówki - ul. Gagarina,
  • boisko do piłki ręcznej - ul. Słowiańska,
  • boisko do piłki ręcznej - ul. Ryszki,
  • boisko do piłki ręcznej - ul. Żołnierzy Września (w sąsiedztwie NETTO),
  • boisko do piłki ręcznej - ul. Mariańska,
  • boisko do piłki ręcznej - ul. Sztygarska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również