Wiadomości z Chorzowa

Chcesz wiedzieć ile masz punktów karnych? Sprawdź online

  • Dodano: 2020-06-30 08:00, aktualizacja: 2020-06-30 09:58

Jesteś kierowcą? Chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Możesz zapytać o nie w komisariacie policji lub —-za pomocą usługi systemu CEPiK2.0 - uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

Sprawdź, jak to zrobić. Kierowcy w całym kraju mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe. E-usługa jest dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać, potrzebny jest Profil Zaufany (eGO).

Jeśli chcesz sprawdzić swoje punkty karne przez internet - potrzebujesz profilu zaufanego. E-usługa jest dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Pozwala on potwierdzić twoją tożsamość. Chodzi o to, żeby nikt nie mógł się pod ciebie podszyć. Możesz sprawdzić tylko swoje punkty karne. Nie możesz dowiedzieć się, ile punktów ma ktoś inny. Sprawdź, jak założyć profil zaufany.

Informacja o twoich punktach karnych jest bezpłatna. Możesz ją pobrać w formacie PDF i wydrukować - jeśli chcesz. Taki wydruk ma charakter informacyjny - nie jest to dokument urzędowy. Oznacza to, że sąd albo urząd może nie uznać takiego dokumentu (na przykład jako dowód w sprawie).

Jeśli potrzebujesz urzędowego zaświadczenia o punktach karnych, dostaniesz je w komendzie policji. Szczegóły znajdziesz w opisie załatwienia sprawy w komendzie policji. Baza danych jest aktualizowana raz dziennie, więc wyświetlona informacja może się zmienić. Dlatego, jeżeli masz wątpliwości, sprawdź swoje punkty karne jeszcze raz, na przykład następnego dnia.

Uwaga!
Dane pochodzą z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Jest ona własnością policji. Dlatego, jeżeli masz jakieś wątpliwości, wyjaśnij je w komendzie policji.

Jeżeli policja nie wprowadziła jeszcze naruszenia do ewidencji - nie będzie ono widoczne w usłudze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również