Wiadomości z Chorzowa

"Chorzów - miasto, które kocham": Wernisaż Artystycznej Akademii Seniora w ChCK [GALERIA]

  • Dodano: 2024-06-12 08:15, aktualizacja: 2024-06-12 08:40

6 czerwca Chorzowskie Centrum Kultury gościło niezwykłe wydarzenie – wernisaż wystawy prac uczestników Artystycznej Akademii Seniora. Wydarzenie, zatytułowane "Chorzów - miasto, które kocham", zgromadziło wielu  gości i miłośników sztuki.

Znamienici goście i wyjątkowe dzieła

Wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele Urzędu Miasta Chorzów, członkowie Kapituły przyznającej nagrodę teatralną „Chorzowskie Szekspiry” oraz goście z Domu Pomocy Społecznej Republika w Chorzowie-Maciejkowicach. Wystawa była okazją do prezentacji prac, które powstały w ramach Artystycznej Akademii Seniora, pokazując różnorodność talentów i pasji chorzowskich seniorów.

Wiersze i piosenki seniorów

W trakcie wernisażu swoje wiersze zaprezentowali Iwona Szmajduch i Andrzej Sodowski, którzy poruszyli publiczność swoimi emocjonalnymi i głębokimi tekstami. Nie zabrakło również muzyki – autorskie piosenki wykonała Hanna Solyar, będąca jednocześnie pomysłodawcą całej wystawy. Jej występ dodał wyjątkowego klimatu temu artystycznemu spotkaniu.

Twórcza i radosna atmosfera

Wernisaż przebiegał w twórczej i radosnej atmosferze, co podkreślało zaangażowanie i entuzjazm zarówno uczestników, jak i gości. Wszyscy obecni mogli poczuć prawdziwą miłość do Chorzowa, która wybrzmiewała w każdym dziele i występie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również