Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: 1. urodziny rowerów KajTeroz

  • Dodano: 2019-10-11 06:45, aktualizacja: 2019-10-11 07:00

Podczas pierwszego roku funkcjonowania użytkownicy Chorzowskiego Roweru Miejskiego korzystali z systemu 265,7 tys. razy.

System liczy już 460 rowerów i 46 stacji


11 października mija rok od uruchomienia KajTeroza - Chorzowskiego Roweru Miejskiego. Jest to jeden z dziewięciu systemów rowerowych w województwie śląskim. W momencie uruchomienia samoobsługowej wypożyczalni rowerów, w Chorzowie dostępnych było 150 jednośladów i 15 stacji. Obecnie jest już ich 460 w 46 punktach w mieście. Obok tradycyjnych rowerów chorzowski system to także rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci, rowerki dziecięce, tandemy i rowery familijne typu cargo. 


Rowery bardzo dobrze przyjęły się w mieście. Od inauguracji systemu 11 października 2018 roku niemal 24 500 chorzowian zarejestrowało się w systemie. 

System wystartował jesienią. Po pierwszym roku działania KajTeroza widać, że takie rozwiązanie dobrze przyjęło się w Chorzowie i możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Sam fakt 6000 przejazdów zrealizowanych przez niespełna dwa miesiące niepełnego pierwszego sezonu KajTeroza w 2018 roku dowodzi, że rowery publiczne w tym mieście to bardzo dobry wybór – podkreśla Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor komunikacji Nextbike Polska.

Rekordowe liczby dowodzą, że chorzowianie korzystają z rowerów miejskich nie tylko w ramach weekendowych wycieczek. Bardzo cieszymy się, że szybko stały się one codziennym środkiem transportu – odkreśla Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala

Miłośnicy dwóch kółek skorzystali do tej pory z rowerów już blisko 265 700 razy

Użytkownicy najbardziej aktywni byli w kwietniu 2019 roku – z rowerów skorzystali ponad 55 tysięcy razy. Najlepszym dniem była środa, 1 maja 2019 roku. Padł wtedy dotychczasowy rekord aż 3447 wypożyczeń. Oznacza to, że z każdego jednośladu skorzystano ok. 7 razy! 


Przypomnijmy – Kajteroz - Chorzowski Rower Miejski umożliwia bezobsługowe wypożyczanie jednośladów przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, w okresie jego funkcjonowania, czyli od marca do końca listopada. Rowery można wynajmować bezpłatnie do 15 minut. Maksymalny czas wynajmu to 12 godzin. System jest kompatybilny z innymi systemami Nextbike. Na chorzowskich rowerach można dojechać do Katowic, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Tychów, Zabrza oraz Gliwic.

Za zarządzanie i obsługę Kajteroz – Chorzowskiego Roweru Miejskiego do końca sezonu 2021 odpowiada największy w Polsce operator samoobsługowych wypożyczalni Nextbike Polska. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.