Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Drogi Krzyżowe przejdą ulicami miasta

 • Dodano: 2022-04-08 10:00

Jak co roku w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową ulicami Chorzowa przejdą uczestnicy dróg krzyżowych. 

Te tradycyjne nabożeństwa wielkopostne zorganizuje wiele chorzowskich parafii. Nad bezpieczeństwem uczestników dróg krzyżowych w Świętochłowicach, jak co roku czuwać będą policjanci oraz strażnicy miejscy. Sprawdźcie listę parafii.

Batory - parafie pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Wspólną drogę krzyżową organizują parafie pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Droga Krzyżowa ulicami miasta odbędzie się w piątek 8 kwietnia o godz. 18.45. Początek w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.


Batory - kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Droga Krzyżowa ulicami miasta rozpocznie się o godz. 18.45 - przed kościołem. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 16.30 i 17.15.


Centrum - parafie pw. św. Jadwigi, Świętego Ducha i św. Antoniego

Droga Krzyżowa rozpocznie się mszą św. o 18.00 w kościele Ducha Świętego. Potem wierni przejdą ulicami Dąbrowskiego, Omańkowskiej, Wolności i Sobieskiego do kościoła św. Antoniego. Prosimy zabrać świece. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci i dla dorosłych w kościele. Będziemy modlić się o pokój na Ukrainie.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Wanda

  W sprawie Drogi Krzyżowej mam pomysł następujący: Wstęp: W Chorzowie mamy stały problem zaśmiecenia. Pobocza dróg, okolice przystanków komunikacji miejskiej, tereny zalesione, nieużytki - wszędzie naśmiecone . Proponuję uczestnictwo w Drodze Krzyżowej zamienić na sprzątanie. Trzeba wcześniej zaopatrzyć się w worki - segregować warto podczas spaceru - to jest możliwe. Zebrane śmieci składujemy na stanowiskach do segregowania odpadów.

 • Wanda Sułkowska

  A mnie się marzy Narodowa Apostazja. Co to jest? To jest decyzja o wypisaniu się z Kościoła Katolickiego. To nie ma nic wspólnego z wyznaniem. Wyznanie to jest idea indywidyalna i nikomu nic do tego.

 • Adamczyk

  Na Ukrainę już pieniążki przekazane ?? Czy zgodnie z tradycją czarnej kiecki do kieszeni trafiły ??

 • Jolka

  Nie wiem jak w twojej parafii, ale w mojej akurat księdze mają serca, nie tylko kabzy! Może pogadaj czasem z księdzem i idź do kościoła, zamiast siać nienawiść!

 • K.E.N.

  Po co ma iść do kościoła? Osoby wierzące nie potrzebują pośredników w dodatku o tak niskiej reputacji jak księża. W mojej parafii proboszcz nazywa parafian którzy nie dają mu pieniędzy ,,świniami,, i uważasz że to jest odpowiednie miejsce dla ,,Boga,,?

 • Wanda

  Hej KEN !Bardzo dobry jest Twój komentarz. Mam od lat indywidualną relację z Bogiem. Żadnych kościołów z dziwnie ubraną załogą, zero pieniędzy, żadnych zabudowań. Ja i Absolut.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również