Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Kolejny krok do dofinansowania budowy nowego stadionu z budżetu państwa

 • Dodano: 2023-05-26 06:45, aktualizacja: 2023-05-26 07:05

Na wniosek prezydenta Chorzowa radni podjęli wczoraj uchwałę umożliwiającą wydzierżawienie spółce ADM Serwis gruntów, na których znajduje się stadion przy Cichej.

ADM Serwis wydzierżawi grunty, na których znajduje się stadion przy Cichej

Jest to warunek niezbędny do złożenia wniosku o dofinansowanie budowy nowego stadionu z budżetu państwa, w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu.

Prezydent Andrzej Kotala zwrócił się do przewodniczącego Rady Miasta Waldemara Kołodzieja o zwołanie dodatkowej sesji, na której poprzez wpisanie do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasto zabezpieczy środki własne na budowę nowego stadionu.

Na początku każdej inwestycji do załatwienia jest wiele spraw formalnych, co właśnie czynimy - mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. - Setki stron papieru są przepustką, by na Cichą 6 mógł wjechać ciężki sprzęt – dodaje prezydent.

Środki, które wyłoży Miasto Chorzów pozyskane zostaną z zaciągniętego kredytu. Dodatkowa sesja odbędzie się 15 czerwca.

Komentarze (7)    dodaj »

 • ZB

  Bandzior w garniturze to także bandzior

 • chorzowski

  Tylko chrońcie Ruch przed kibolami, także tymi przebierańcami, co pod pozorami stowarzyszeń udają, że są zresocjalizowani. Kibol w garniturze to dalej kibol.

 • Qwamać

  Drogi w mieście w tragicznym stanie, domy z PGM się rozsypują a tutaj kolejne kredyty na tą patologię, zwaną klubem. Najpierw zabezpieczyć potrzeby wszystkich mieszkańców, potem możecie zadawalać bezzębnych kiboli.

 • Lord

  Z treści wynika że budowa nie jest finansowana z budżetu państwa a zaciągniętego kredytu przez miasto. Szkoda że takie decyzje zapadają bez poznania zdania mieszkańców.

 • Ruch nigdy nie zginie

  Żeby się wypowiadać należy posiadać elementarną wiedzę. Połowa kwoty z miasta, połowa od rządu, plus koszty rozbiórki starego stadionu od rządu.

 • ???

  Skąd wziąłeś te pieniądze na rozbiórkę? „należy posiadać elementarną wiedzę” tak napisałeś.

 • ???

  Skąd wziąłeś te pieniądze na rozbiórkę? „należy posiadać elementarną wiedzę” tak napisałeś.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również