Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Komunikat w sprawie inwestycji na terenie OPT

  • Dodano: 2019-07-11 08:15, aktualizacja: 2019-07-11 07:18

26 czerwca Urząd Miasta w Chorzowie zakończył postępowanie dotyczące wniosku spółki Green Park Silesia.

Właściciel działki po dawnym Ośrodku Postępu Technicznego ubiegał się o wycinkę drzew w związku z wyrównaniem terenu pod planowaną inwestycję.

Ze względu na dużą różnice wysokości działki wniosek dotyczył 1327 drzew

7 marca spółka dostarczyła do urzędu dokumenty wraz z planem zakładającym budowę pawilonów handlowych. Po trwającej 3 miesiące weryfikacji wniosku oraz po oględzinach (z udziałem stowarzyszenia "Nasz Park") miasto wydało zgodę na wycinkę wraz z nakazem nasadzeń zastępczych w takiej samej liczbie.

Inwestor będzie musiał zasadzić na swojej działce m.in. klony, brzozy i lipy 

Wydając decyzję na wycinkę urzędnicy muszą brać pod uwagę przede wszystkim zapisy Miejscowego Planu Zagodspodarowania Przestrzennego. Zgodnie z dokumentem od 2004 roku jest to teren pod usługi, handel i wystawiennictwo - plan od 15 lat zezwala więc na tego typu inwestycje. Kolejny krok to weryfikacja wniosku pod względem formalnym. Biorąc pod uwagę przepisy o prawie własności, urząd staje się de facto notariuszem w tego typu sprawie. Gdy dokumentacja jest kompletna i nie koliduje z MPZP jedyną możliwą decyzją jest wydanie pozwolenia na wycinkę.

Przypominamy, że działka nigdy nie była własnością miasta Chorzów - w 2017 roku Skarb Państwa sprzedał ją prywatnej spółce. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Chorzowianin

    Może by poprosić o pomoc tych co protestowali przeciw wycince drzew w puszczy białowieskiej. Dla władz Chorzowa ważniejsze są drzewa zarażone kornikiem drukarzem niż zdrowe drzewa rosnące w dawnym Ośrodku Postępu Technicznego!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.